
Medaljehøst for OSI
Ett gull og tre sølv var fasiten for OSI etter Studentlekene i Trondheim i helgen.
TRONDHEIM (Universitas): I innebandy vant det favorittstemplede herrelaget til OSI sin del av turneringen, men det var i basket OSI virkelig overrasket med både herre- og damelaget i finalen.
Basketgutta var likevel sjanseløse mot finalemotstander NHH fra Bergen. OSI tok en tidlig ledelse, men med unntak av sin beste spiller Fredrik Stridh ble Oslo-studentene rett og slett litt for puslete mot fysisk sterke vestlendinger, og bergenserne vant med de klare sifrene 70-39.
På damesiden holdt spenningen seg lenger. OSIs jenter holdt følge med eliteseriespillere fra NTNU i nesten halve kampen, men også her tapte OSI på dårligere fysikk enn motstanderne. Sluttresultatet ble 58-41 i hjemmelagets favør.
– Vi stilte ikke med vårt beste lag, og vi er godt fornøyd med sølv, sa OSIs beste spiller Hilde Kolstad etter kampen.
Studentlekene fungerer som et uoffisielt norgesmesterskap for studenter, og 110 studentidrettslag deltok. Oslostudentenes idrettsklubb (OSI) stilte lag i volleyball, innebandy, håndball og basket, og tok i tillegg til de overnevnte medaljene sølvmedaljer i volleyball for herrer.