Annonse

annonser i Universitas

BENEKTER VÅPENPROGRAM: Dekan ved Blinderns stormakt MatNat, Knut Fægri, gjør som Iran: Nekter for at det finnes noe suspekt ved det de driver med.

Lav studiekvalitet hindrer atomkrig

«Hva slags bakgrunn har du egentlig?»

– I følge PST er det en sikkerhetsrisiko at hvem som helst kan lære å lage masseødeleggelsesvåpen ved norske universiteter. Er du enig i påstanden? -- Ikke uten videre. Det å lage et masseødeleggelsesvåpen er teknisk veldig vanskelig. Vi er verken kvalifisert til, eller ønsker, å undervise i det.

– Men PST hevder at institusjonene selv ikke er klar over at teknologi de underviser i kan brukes til å utvikle masseødeleggelsesvåpen. -- Hvor er det du vil, egentlig? Vi underviser bare i grunnlagskunnskaper. Poenget mitt er at for å komme frem til våpenet, må du ha en masse teknologi som ikke vi tilbyr.

– Hvor mange studenter vil være i stand til å konstruere en atomreaktor etter endt utdannelse på MatNat? -- En atomreaktor? Er du seriøs? Null.

– Det var ikke mange. Hva sier det om studiekvaliteten på MatNat? -- Hør på hva jeg sier: DET KREVES SPESIELL KUNNSKAP SOM IKKE VI TILBYR.

– Sist uke informerte Ole Petter Ottersen om et rakettoppskytningsprogram på UiO. Hvorfor vet han så mye om dette, og ikke du? -- NÅ MÅ DU HØRE ETTER. Dette programmet har ingen ting med masseødeleggelsesvåpen å gjøre. Hva slags bakgrunn har du egentlig?

– Et par uker på samfunnsøkonomi, men til og med jeg skjønner at våpenprogrammet deres må ha et enormt budsjett. Hvor mye får dere i støtte av Forsvaret? -- Ingenting.

– Fra Midtøsten da? -- Hvis du skal fortsette å insinuere et våpenprogram, kan du like godt legge på med en gang. Er vi ferdige med intervjuet?

– Jeg prøver litt til. Vet PST om hva dere driver med? -- VI LAGER IKKE VÅPEN. Dette rakettprogrammet holder til på Andøya, og har ingen verdens ting med atombomber å gjøre.

– Du forsøker å legge lokk på MatNats våpenprogram. Vil du vurdere din stilling? -- Nei. Jeg ble valgt for to år, og skal sitte ut tiden.

Ingen kommentarer

Forhåndsvisning

Felt merket med * er obligatoriske.

Formateringskoder

**feit**
Gjør teksten feit
*utheving*
Uthever teksten
[ordbok](http://s0.no/1/)
Lager lenka ordbok
> Tekst
Siterer teksten

Skriver du inn epost-adresse, får du epost ved svar. Adressa blir ikke publisert.

Sett deg inn i våre debattregler før du skriver en kommentar.

10 siste saker i vi spør

Strindlers spilleliste

«NRK kaller oss talentfabrikken», skrøyt Radio Novas påtroppende redaktør i forrige ukes Universitas. Marius Lillelien, radiosjef i NRK, mener utspillet er en fornærmelse. Lyver du, Gøte Strindler?

Pakkeproblemer

Etter braksuksessen med å pakke forrige nummer av Universitas i plast, lurer redaksjonen på om plasten er kommet for å bli. Men under redaktør Magnus Lysbergs terrorregime er det ingen som tør å spørre direkte. Så vi utgir oss for å være trykkeriet: – Hei, det er Magnar fra repro. Hvor mange sider skal Universitas ha denne uka, Lysberg?

Sitatfrekk prorektor

BI-ledelsen har vært litt utilgjengelig for Universitas i det siste. Vi tenker de kanskje synes vi har vært litt treige med sitatsjekker. Derfor var vi ekstra tidlig ute med å høre om vi hadde sitert prorektor ved BI, Dag Morten Dalen, korrekt. Men vil han egentlig ha sitatsjekk?

Baler med «shrooms» på Bali

Forrige uke fikk vi vite at «magic mushrooms» er en viktig del av studiehverdagen til Gateway-studentene på Bali. Vi spør Gateway infoservice om man trenger «shrooms» for å forstå ex.phil bedre?

Studiero og råning

Høgskolen i Telemark (HiT) presenterer «Heltene fra Telemark» og lokker med «ro til faglig fordypning». Vet informasjonssjef Per Magnus Holtung hvorfor Blindeforbundet har flere «likes» enn HiT?

Lenge ubesvart anrop

Lånekassen prakker på studentene papirarbeid og lar dem vente ved telefonen. Universitas gjør opprør mot telefonterror.

Holder seg på matten

Mat-Nat-studenter flykter unna doktorgradsstillinger. Har leder for institutt for informatikk, Morten Dæhlen, vært realistisk i sine forhåpninger om antall doktorgradsstudenter?

Château des élitistes

Studentersamfundets kommunikasjonsleder skrev i forrige ukes Universitas at Chateau Neuf holdt 516 arrangementer bare i 2011. Kan formann Siriann Bekeng svare på hvorfor ingen studenter har fått det med seg?

Frikvarter fra Kvarteret

Tidligere leder av Studentersamfunnet i Bergen, Kaia Tetlie, skriver at Bergen er en studentby, mens Oslo er en by med studenter i. Hva behager?

Uvitende nymfo-leder

FpU-leder Ove Vanebo er ikke overrasket over at Frp-studenter har mest sex. Men vet han at kun fire prosent av Frp-studentene bruker prevensjon?


Flere saker fra vi spør »