Gjør studenter til glamourmodeller
- Hei, jeg lurte på om du kunne hjelpe meg, jeg skulle så gjerne ha meldt meg opp i hovedfag.
Thomas André Syvertsen, studie- og forskningsansvarlig i Studentparlamentet.
- Da er du nok litt for sent ute.
- Riktig, ja. Det var det de sa på fakultetet mitt også, men det synes jeg er så dårlig gjort!
-Vel, den ordningen ble jo avsluttet i 2003.
- I 2003?! Det er det ingen som har sagt til meg!
- Du har ikke fått noen beskjed om at ordningen er avviklet?
- Snufs..
- Det var rart. Det kan du i så fall ta opp med fakultetet, de kan flytte deg over på en master.
- Men, jeg vil ikke ta noen master, jeg vil ta hoved… *hulk*… Fag!
- Eh, går det bra? En master er også bra, altså.
- Hulk!
- Det er det altså, lover.
- Du kunne ikke kommet bort med et lommetørkle, jeg sitter i det høye bygget ved siden av Helga Engs Hus?
- Jeg er egentlig på vei hjem, jeg.
- Ja, ja, jeg får tørke tårene selv. Du skulle vel ønske jeg brukte noen sider av den påbegynte hovedfagsoppgaven min?
- Neida, det vil jeg ikke si. Vent litt… Du ringer fra Tassen, du?
- Tassen? Hvilken tass? Uansett, synes du ikke de ved fakultetet i det minste burde lest noen sider i min påbegynte oppgave? Den handler om kunsten å gjøre ting sakte.
- He, he, jeg er sikker på at det er mange ved universitetet som ville applaudere fram en oppgave med den problemstillingen.
- Det tror jeg òg! Du og jeg er litt like, vi. Begge er i en vanskelig situasjon. Du som studentpolitiker og jeg som påtroppende hovedfagsstudent. Du MÅ hjelpe meg! Å skimte med en mastertittel i stedet for hovedfag blir det samme som å kalle seg glamourmodell når man egentlig er modell.
- Man skal være stolt av en master, synes jeg.
- Du kaller deg studentpolitiker, men lar en stakkars gråtkvalt student ta hovedfag, og er dermed med på å omgjøre studenter til stakkarslige glamourmodeller. Vil du vurdere din stilling etter dette?
-Ja, jeg skal gå av snart uansett.









