ble stille fra alle negativene her nå ja!
Avviser pyramidepåstander
– World Ventures betaler ikke for å rekruttere representanter, men bare for introdusering av kunder. Planen er ikke komplisert og følger et format som er vanlig for mange MLM-selskaper, sier sjef for internasjonal kommunikasjon i World Ventures.
Økonomi: I forrige uke skrev Universitas om selskapet World Ventures. Selskapet fikk blant annet kritikk av Gorm Kunøe fra BI, som mente seg nesten helt sikker på at selskapet var et ulovlig pyramidespill. Universitas kontaktet World Ventures hovedkvarter i Texas, som ikke hadde anledning til å svare på våre spørsmål før forrige utgave av Universitas gikk i trykken.
Laura Wards, sjef for internasjonal kommunikasjon i World Ventures, har nå svart Universitas på e-post:
Den norske lotteriloven krever at mer enn halvparten av inntektene til Multi level marketing (MLM)-selskaper kommer fra andre kilder enn salg av medlemskap, medlemsgebyr og alle andre inntekter som kommer direkte fra rekruttering av nye medlemmer og representanter. Følger World Ventures disse reguleringene?
– Produktet til World Ventures er et reiseklubbmedlemskap. I løpet av 2011 ble World Ventures’ medlemmer tilbudt muligheten til å reise på en eller flere av over 500 reiser, levert av Rovia og andre reiseselskap, inkludert et antall regionale reiser markedsført til norske medlemmer.
– World Ventures er stolte av det faktum at vi følger norske reguleringer. Legg merke til at våre globale inntekter for regnskapsåret som slutter 31. desember 2010, består av 51 prosent fra reiser våre kunder har gjort, 35 prosent er inntekter fra reiseklubbmedlemskap og bare 3,5 prosent fra inntekter assosiert med forretningsmuligheten. Regnskapstallene for 2011 er ennå ikke tilgjengelige.
World Ventures har en komplisert «kompensasjonsplan», hvor man betaler medlemmer for å rekruttere andre. Hvordan kan denne forretningsmodellen opprettholdes over lengre tid?
– World Ventures betaler ikke for å rekruttere representanter, men bare for introdusering av kunder. Planen er ikke komplisert og følger et format som er vanlig for mange MLM-selskaper.
Hvordan kan dere opprettholde et system av betalinger til deres representanter mens medlemsmengden vokser, og representantene har krav på mer kompensasjon?
– World Ventures kompensasjonsplan er av samme type som er vanlig for andre MLM-bedrifter, for eksempel Amway og Herbalife, som har vært i drift i flere tiår.
– World Ventures har selv vært i drift i seks år med denne modellen, og det er ingen grunn til å tro at selskapets levetid vil bli annerledes enn Amway og Herbalife, som også opererer i Norge.
– Pengene som våre uavhengige representanter tjener, er beregnet ut fra en prosentandel av salgsinntekt og er bokført som en salgskostnad. På samme måte kan andre selskaper som ikke selger direkte til sluttbruker inkludere makredsføringskostnader i sine priskalkyler.
Grom Kunøe, en norsk forretningsekspert, hevder at World Ventures forretningsmodell er uteisk, fordi medlemmer ender opp med å rekruttere sine egne venner, og på den måten tjener penger på personlige relasjoner. Han hevder også at World Ventures nesten helt sikkert er ulovlig i henhold til norsk lov. Ønsker dere å kommentere Kunøes påstander?
– Når det kommer til Kunøe har vi ingen informasjon vedrørende hans kvalifikasjoner til å kommentere World Ventures forretningsmodell, eller hans kvalifikasjoner til å kommentere lovligheten av virksomheten.
– Dette er en sak for norske myndigheter, og Lotteritilsynet har ingen intensjoner om, eller årsaker til, å etterforske World Ventures.
38 kommentarer
Bare tull og tøys.. Lederne gnir seg i hendene pga blåøyde og naive folk som faktisk tror det er mulig å tjene penger på dette viser.
Hvis noe virker for godt til å være sant, så er det som regel det.
Produktsalg? hva er dette for noe tull? jeg kan ikke bare gå til en som driver med WV og si at jeg vil ha ei reise kan jeg vel? Nei. Må jeg være medlem i deres sruktur? Ja. Er disse turene virkelig til lavpris? Nei. At WV forsøker å sammenligne seg med herbalife og andre store MLM selskap er en skam. WV er like fiktivt som WGI var i sin tid. "Vi selger online gambling" het det den gang. "vi selger reiser" heter det denne gangen. Dere selger medlemskap ergo dere driver ulovlig pyramidevirksomhet.
Her det noen folk som tydeligvis er eksperter på MLM og pyramidespill!! Hvem av dere hadde doktor-grad på området sa de? Legg merke til at de ikke tør å skrive navnet sitt engang! DET kaller jeg proffesjonelt!!
BTW: Jeg syns det er rart at ikke MLM er et større fag i norske skoler, MLM har eksistert siden 50-tallet og har skapet fler millionærer enn noen annen business-modell.. Bada-bom!!
doktorgrad i pyramidespill? Sure, time it is to offer a Ph.D program for that, the world is waiting. What better is it to have an academic education there, the program will be called "who want's to be a millionaire", the suckers will queue up for that. Millionaire + Doktorgrads + no effort + cheap holiday. There will be a marked, even I can see that.
but seriously: sometimes a small dosis of common sense may help more than a doktorgrad in MLM....
WV er et lovlig on bra system. JAR, som har kommentert litt over her tar totalt feil. Turene er de billigste på markedet og man må heller ikke være medlem for å få tilgang til de. Et medlem kan ta med seg en venn eller familie, og de kan være uavhengige fra selskapet.
Det er mulig de er billige på reiser, men det er kun om du er interessert i å reise på det de kaller femstjerners hotell. Sammen med en gjeng mennesker du ikke nødvendigvis kjenner eller vil reise med. Ergo er de kun billigst på en bestemt type reiser. For min del kan jeg uten problem betale MYE mindre, og bo på to og trestjerners hotell. For jeg er der for opplevelsen av stedet, og ikke for luxusen på et hotell. Men det er meg.
Trine, når du reiser reiser du ikke sammen med andre da? Du trenger ikke bo på fem stjerners hotell, du kan bo på hvilket hotell du vil så å si i hele verden! Så det du sier der stemmer ikke. Kanskje en ide å sjekke fakta før du skal skrive noe? Søkemoteren til wv fungere akkurat som hotels.com sin men bare billigere.
Optimisten ser en mulighet i en hver fare
Pessimisten ser en fare i hver mulighet
Hehe, ler hver gang jeg ser en idiot som ikke skjønner at han/hun har kasta bort en haug med penger på pyramidespill uten å ville innse hvilken generaltabbe han/hun har begått.
Er vel bare arbeiderklasseungdom som roter seg bort i sånt, er det ikke? Vi andre har vel fått tilstrekkelig oppdragelse at vi vet at det ikke er noe som heter raske penger.
Mennesker på universitetet som er dypt inne i denne svarte verden burde aldri ha kommet inn på Blindern i utgangspunktet.
Erik Hansen..: Godt mulig MLM har skapt flere millionærer enn noen annen business-modell.
Forskjellen er at for hver millionær innen MLM, så finnes det 10.000 desillusjonerte wanna-be-rikinger som har kjøpt såpe for 10.000 kroner eller en haug med reiser de egentlig ikke hadde råd til.
Er det noen som vet hvor man si opp avtalen. Benytte angrefristen ?
Man kontakter bare worldventures direkte. Det er ingen bindingstid :)
Helt vilt hvor mye folk har fått i mot MLM selskaper nå til dags, her sitter de største verdensøkonomene og sier at MLM er den beste fremgangsmåten i 2000 årene på grun av al globaliseringen. Også sitter det en eller 10.000 fordømte idioter på en forlatt gård langt oppi skogen eller folk med gjennomsnits økonomi, fordi de ikke tørr og satse på noe her i livet, som mener de har mer peiling på hva dette går ut på, fordi de har tros alt jobbet med hester eller kloakkanlegg i 35 år.
Folk ! tørr og krype ut av den lille boksen deres og finn ut hvordan verden fungerer i 2012. sjekk opp firmaet før du gjør påstander, så kan jeg garrantere deg at du ikke har noe og komme med.
Fornebuadvokatene, (stort advokatfirma i norge) ga dette firma grønt lys for og etablere seg også i norge, så det er ikke vits og argumentere om dette er lovelig eller ikke, da er du en fordømt tosk.
Helt lattelig!
Worldventures tilbyr en kjempemulighet innen det og forandre livet ditt. Og ved det så mener jeg at det kreves akuratt like mye jobbing som alle andre jobber, men måten du jobber på er helt annerledes. Det er ikke noe galt i og anbefale og rekrutere venner eller bekjente i en reiseklubb, fordi du selv liker produktet som worldventures har , nemelig medlemskap til: billige reiser. og sett deg litt mer inn i dette før du kommenterer , for der er ikke bare snakk om 5 stjerners eller spesifike reisemål, men for de som reiser over nettet til vanelig vil det være akuratt samme muligheten bare billigere 7/10 ganger. og de gangene andre har bedre tilbud så dekker firmaet en viss del av reisen + litt til , slik at det uansett vil bli billigst.
89% av de som har dratt på en slik reise de siste 6 årene med wv er fortsatt medlemmer (fordi de er fornøyde med produktet ) !!! Tenk 10 sekunder før du leser videre på den settningen...............
Det eneste jeg ser på disse sidene, er kommentarer fra folk som ikke har peiling , og 50 % av det de sier henger jo faenmeg ikke på greip i det hele tatt, Kom med noe konkret eller la være, blir rett og slett for dumt.
Helt til slutt vil jeg avslutte med en kul faktor fom spiller inn, nå sitter jeg her som 19 åring, med bmw til 200.000kr og firmaet mitt betaler... jeg har selv vert og testa ut reisene, jeg har selv sett hvor fornøyde folk er med dette.
Kom ikke her og fortell meg at dett er: SCAM LURERI NOKK ETT PYRAMIDE SPILL KØDD BEDRAGERI
for da er du faenmeg ikke god i hodet.
Da er du en person som sier at den veggen jeg har på rommet mitt er grøn, men resten av verden kaller den rosa ! selv om du få fargekoden på et pappir slengt opp i tryne så er den veggen grøn for deg. og fy faen for et stusselig liv du kommer til og få som den pessimisten du er og sta!
kryp ut av det lille huset ditt og kom deg ut i verden, det finnes så mange muligheter , og det er en første gang for alle ting .
Reis mer - vær blant venner - gå andre veier en alle andre ! Lykke till.....
Dere som sier at dere må le da dere ser hvor mange som har tapt penger på det her.. Jeg er medlem. Jeg har hatt mitt livs BESTE reise til Kypros, med de mest fantastiske folka jeg har møtt. Det er det fineste hotellet jeg har vært på.. Etter første mnd hadde jeg vervet 4 stk, og er ferdig med faste mndbeløp. Jeg har tjent inn igjen det jeg betalte i innmelding, og jeg tjener godt over 6000 i mnd. Greie penger da man er student. Ei venninne av meg får bil neste mnd.. Kan noen fortelle meg hva jeg har tapt?
Ser det finnes mange trangsynte mennesker der ute som verken takler å dra på tur med andre mennesker, eller som klarer å se folk tjene penger på noe de faktisk synes er gøy. Vel, så synd at det gikk så dårlig for dere :)Kanskje, hvis dere hadde orket å jobbe litt for penga, så hadde også dere vært fornøyd. Og til deg som skrev at det var så ille å reise på tur med andre.. For helvete, stikk et sted det ikke finnes folk da, sikkert ingen som liker å dra på ferie med deg om du har den innstillingen heller.
Jeg liker i alle fall å oppleve, få flere venner, bli en god selger, reise, ha det gøy og tjene penger. Blir lei meg av å se at det er et fåtall igjen av oss..
Tommy Berge, JEG ELSKER DEG!!
Jeg ble medlem av dette selskapet i går, i dag har jeg lest mye rundt det nettopp fordi det høres forgodt ut til å være sant. Jeg er enig i att dette rett og slett er pyramide!
Dere andre medlemmer må da også innse det. Det blir det samme som om att jeg skulle startet min egen nettside med bare pyramide, og rekrutert vennene mine, og sagt att hvis du rekruterer 4 til så slipper du månedsavgift og, selvfølgelig er det lønnsomt for meg! da har jeg 4 nye som betaler da istede for 1, og så skaffer de 4, 4 nye og sånn fortsetter det. og hvis jeg da tillegg sier att de kan tjene penger! da vil de i allefall, men det gjør ikke meg noe som ligger på toppen, jeg gir dem bare en liten andel av hva jeg tjener selv.
dette er for enkelt! og det vil senere granskes bedre, og funnet ut att det er ulovlig. derfor skal jeg også melde meg ut. dere som ønsker å legge inn en kommentar på innlegget gjør det!
bare en ting til hvis du rektruterer 4 stykker og de rekruterer 4 stykker hver, da får man en gratis BMW er ikke det flott! JO! og det koser 1800 og bli medlem. da er tilsammen 28000,- tjent inn til worldE så hvorfor lager dere ikke alle brukerene selv og får dere en billig bil? så kan dere bare slette brukerene senere! det er jo FETT med billig bil?
Folk bør absolutt lese hva en pyramyde virkelig er før dem bare skriver tull... Om du fortsatt er i tvil så kan du finne sider på nettet der de forklarer ENKELT hvorfor det ikke er pyramide.
Kine pusekatt, setter pris på at du likte inlegget, da må du være en av de 0,10% der ute som ser på livet slik jeg gjør.... ppl Make a living-living !!!
Tommy Berge: likte godt det innlegget ditt og støtter deg 100% på det :)
Ble nylig medlem, VELDIG kritisk som jeg var både 1 og 2 og 3 dager etter jeg ble medlem har jeg sjekket og lest hver eneste krik og krok på alt mulig jeg har funnet om både WV og alle samarbeidende selskaper..
Skjønner egentlig ikke hvorfor folk gidder å bry seg, har du sagt nei så har du sagt nei.. så hold deg unna da vel!! du har ikke rett til å sitte her på disse forumene til å snakke dritt om et selskap du ikke vet noe om... hadde du visst mere hadde du jo blitt med!!
I min familie er vi glad i jakt så skal ta et veldig enkelt eksempel til dere: sjekket en jakttur gjennom World Ventures og der fant jeg en pris på to personer til Bukkejakt i Washington, 4 dager og 3 netter INKLUDERT guide, hjemmelaget mat og innlosjering i 2-manns hytter! Dette tilbudet er NESTEN samme som man får i masse forskjellige jaktblader og slikt i Norden, men disse reisene er UTEN guide og mat! Den STORE forskjellen er at hvis vi hadde reist 2 stk hadde vi spart fra 20.000 til 30.ooo litt ut fra hvilket flyselskap vi bruker og hvilken guide vi hadde skaffet.. så hva er det egentlig å lure på?? hadde turen kostet 30k mere enn den gjør så hadde ikke vi kunnet reist pga normal økonomi!
i tillegg så koster ikke medlemskapet noe grunnet 4 medlemmer vervet under meg... så hvorfor ikke prøve?? alle i systemet har det utgangspunktet at så fort du har vervet et nytt medlem så hjelper du dette medlemmet med 4 nye medlemmer så han/hun også får fjernet månedsavgiften... gjør man dette så tjener man automatisk noen kroner i tillegg... så jaja, dette som deltidsjobb er helt kurant ;) glad vi ble med, og reise til utlander kommer vi definitivt til å gjøre!!
Tomme!! Bra jobb dere gjør om dagen! Fremtiden ser bra ut ;)
Må nesten bare quote den tullingen som skrev dette: "bare en ting til hvis du rektruterer 4 stykker og de rekruterer 4 stykker hver, da får man en gratis BMW er ikke det flott! JO! og det koser 1800 og bli medlem. da er tilsammen 28000,- tjent inn til worldE så hvorfor lager dere ikke alle brukerene selv og får dere en billig bil? så kan dere bare slette brukerene senere! det er jo FETT med billig bil?"
Dette er et godt bevis på hvilke TULLINGER som kommenterer i slike innlegg. Dere har ikke PEILING på hva dere skriver om, dere bare skriver for å skrive dritt. Man kan da ikke bare slette alle de brukerne etterpå, da faller bilbonusen bort. Tror du ikke administrasjonen tenker igennnom slike ting, før de kjører igang med en bonusplan? Her skal det være trygge linjer.
Så, da er det lett for meg å sette dere i bås, og forklare hva slags folk dere er: 1. Kunder som har prøvd men feilet, og skylder på selskapet istedet for seg selv. 2. Bedrevitere som veit alt om alt, og føler trangen til å kommentere slike innlegg fordi de kanskje ikke har et superspennende liv themselves.. (Samme folkene som spør slike dumme spørsmål som "om man må skatte av dette", osv. SELVFØLGELIG MÅ MAN! Vi følger norsk lov, dumb-asses)
merkelig de som skriver dritt her, tror ikke jeg fant noen som skrev dritt, som faktisk brukte sitt eget navn.... brukte et alias stort sett. rart det der?
Har nok noe med at idiotene som kommenterer dritt faktisk er her for og slenge dritt og ikke egentlig står for det dem sier, eller ikke har noen god begrunnelse til og si det, for og ikke havne i en diskusjon med en som faktisk kan svare på drittet han slenger og garantert vil tape....
FÅ dere et liv dere også, melder meg såååå inn i WV når jeg får spenn, gratis bil på vei om en stund og masse billige reiser og 52 uker ferie skal så bli mitt med litt aktiv jobbing (Y)
Hvordan fungerer det skattemessig når man mottar bil? Hvem er eier av bilen juridisk? Fordelsbeskattes "gaven"?
Hei. Vi hadde gjort avtaler om å komme hjem til familie og venner sammen med en representant fra WV. Vi ble vervet i forrige uke. Turene på presentasjonen så fantastiske ut og vi har allerede booket oss på en weekend-tur i april som koster oss knappe 800 kroner for begge to ,tre dager på hotell. MEN vi begynte å grave på internett i går kveld og fant VELDIG mye negativt om WV. Det største problemet er at presentasjonen fremstiller det som om alle turene er superbillige og at det er enormt mange turer. Dette stemmer ikke. Det ser du allerede det øyeblikket du logger deg på hjemmesiden du får når du blir medlem.Det er FÅ slike 69 dollar turer de faktisk arrangerer hvert årgjennom WV, svært få. Med så mange medlemmer bli disse utsolgt på en dag eller to. De fleste turene så ut til å være dyrere og de er begrenset i tidsrom. Representanten som snakket med oss sa at de hadde massevis av allinclusive-ferier for barnefamilier bl.annet. Vi fant to- og begge var i Mexico og resorten så veldig "voksen- ferie" ut. Vi ble mer og mer skeptiske til å verve og overbevise venner og familie om at dette var noe de burde bli med på. Til slutt kom vi over denne bloggen: isworldventuresascam.blogspot.com/2011/09/honest-revealing-worldventures-review.html Og da bestemte vi oss for å avlyse ale møtene vi har satt opp i dag og i morgen. Vi sendte sms til representanten som vervet oss om dette uten å få svar. Det som kjennetegner de som er representanter for en slik pyramide er jo at de føler seg lurt selv og i tillegg har de lurt med sine venner og familie på bløffen (noe de oppdager for sent selvfølgelig) og da er det best å late som alt er ok og at de fortsatt tror på produktet. Vi kommer til å benytte oss av gode tilbud hos WV en stund, men vi kommer ikke til å anbefale dette til noen. Først vil vi se om det faktisk lønner seg å betale 500 kroner i mnd i medlemsskap !Men vi blir hjemme i dag. Kommer til å fortelle det akkurat som det er til de vi booket møter med også. Vi er veldig glade for at internett finnes og at vi kunne trekke oss FØR vi hadde fått med oss de rundt oss. Det var MANGE eksempler i debattforum der WV- fans hadde lagt ut sine gode reisekupp gjennom WV og skeptikerne fant akkurat samme turen like billig ( når du iberegner at du betaler 3000 i året for å være medlem i WV)Kanskje er det ikke så supre tilbud allikevel :/
Når selskapet går ut med prisgarantier på dreamtrips, fly og hoteller skal det jo være ganske sikkert og få en grei pris. Jeg har hatt mange fine og billige turer og kommer til og dra på dreamtrips ifremmtiden :)
WV tjener også penger på å være affiliate for reisebyråer, der de "billige" reisene kommer fra.
Var selv medlem, men meldte meg ut da jeg fant ut at det ikke er særlig billige reiser, og at man absolutt ikke kan velge noen dato selv.
Et eksempel: Leie hus i Florida, kostet 6500 via WV, like stort hus i samme området via en genuin reiseside kostet 5900. Lureri :)
Matsi? Hadde du sendt inn den differansen på 5900 så hadde du fått tilbake 150% på differansen.. Og da hadde turen automatisk blitt MYE billigere.. De har prisgaranti.. Dem sier at det SKAL være billigst men betyr ikke at det ALLTID er det.. Flybillett priser forandrer seg fra ime til time.. ERGO søemotoren kan IKKE ha det 100% billigst hver gang. MEN dem lover deg jo 150% på differansen da du finner billigere reiser? Fortell meg hvor ligger da problemet?
eg er veldi usikker på WV, er det noen her som kjenner til alle regler for medlemmer, hvordan alt virker og hvordan dei klarer å finansiere alt? Er det ingen av dere som har blitt medlemmer som er redde for att dette er ulovlig? En kan jo risikere å måtte betale tilbake alt det en har tjent inn vist det viser seg og være ulovlig. Å drive me noe som er ulovlig er ikke lov! håper på eit seriøst svar uten drittslenging.
like ulovlig som å få en måned gratis trening av elixia, leser mange innlegg her om folk som tydeligvis ikke har peiling, Erik postet en film tidligere i kommentarene, der ser dere denne diskusjonen, noen påstår at det er ulovlig, men de aner tydeligvis ikke hva de snakker om, det finnes flere tusen MLM selskaper der ute, world ventures er bare et av flere tusen. Jeg sier bare beklager til dere som ikke liker dette såkalte "pyramidespillet" men dere får reise som dere selv vil, mens vi som ser muligheten her reiser VIP til under deres pris! trenger noen mer info. www.worldventurestruth.com/ jeg ler av dere som tviler, dere aner ikke hva dere går glipp av!
Dette er direkteslag av produkter. Altså nettverksmarkedsføring. Denne industrien har skapt flest millionærer og milliardærer i verden. Tror du et pyramideselskap har så TETT samarbeid med Disney? Nei. Tror du et pyramideselskap har samarbeid med Virgin? Nei. Hallo? Sjekk fakta før folk uttaler seg om at dette er et pyramidespill. Vær såsnill. Dere har ikke peiling!
Jammen meg rart at dette skal være ulovlig! Hadde vi da blitt nominert til store priser av store selskaper? Ta feks Ernst & young som holder til ved operaen i Oslo. Hadde de nominert oss til priser om dette var ulovlig og bare piss som mange av dere sier? NEI!
Vi hadde heller aldri fått samarbeidet med Disney,Virgin,SAS osv. Hva med å sjekke fakta før man skriver noe?
Som mange har sagt før: De som skriver dritt om slike selskaper er gjerne de som har failet og vil sette ting i et dårlig lys:) Jeg er ihvertfall sjeleglad for å ha fått denne muligheten til å tjene ekstra penger og reise rundt i verden flere ganger i året!:)
Dere får kaste tupperware boksene deres da,og herbalifeproduktene deres;) Dere vet: det er like ulovlig å drive med det som Wv! Vi er i AKKURATT samme bransje,men har andre produkter å tilby!
Det er det samme hver gang: optimistiske nettverkere og negative skeptikere. Ikke rart at begge eksisterer da jeg føler begge "har rett". Men en ting er sikkert, at der er vanskelig å drive MLM i Norge, det har jeg erfart. Folk er nok skeptiske stort sett fordi at de eller kjenner noen som har opplevd en eller flere negative episoder og T5PC var nok kronen på verket grunnet mange medlemmer, dumme kjeltringer på toppen og mye medieoppmerksomhet. Noen selskap som kun bruker MLM som markedsføringsmetode er ACN, Amway, Herbalife og NuSkin som er kjent i Norge. Her er flere: en.wikipedia.org/wiki/List_of_multi-level_marketing_companies
For mer info om hvordan MLM fungerer, les her: en.wikipedia.org/wiki/Multi-level_marketing
Det er klart enklere å ha en vanlig 8-16 jobb for folk flest og har full forståelse for det, men de trenger nødvendigvis ikke å kritisere MLM som salgs- og markedsføringsform generelt. I USA er denne formen for salg og markedsføring mer utbredt og akseptert og det er herfra flere av de største MLM-selskapene kommer fra. Jeg har prøvd MLM i Latvia noe som også var veldig vanskelig pga. skepsis og vanskeligheter med å gå ut av sitt vanlige jobbmønster; det er tryggest å være ansatt. I Norge er dette spesielt lukrativt med alle fordeler en ansatt har, spesielt i staten med rettigheter, oppsigelsesvern og pensjoner.
MLM er først og fremst for positive, nysgjerrige mennesker som nærmest blir likesinnede og som en «klan» og derav får de ofte betegnelsen ververe og møtene er preget av hallelujastemning. Ikke noe galt i det synes jeg så lenge folk er happy. Det at en sum på 2000-5000 kr som i WV sitt tilfelle er en lav terskel og noe jeg «har råd til å tape» er også ok for min del så lenge mang går inn med å ha fått adekvat informasjon og med åpne øyne.
Hvis jeg skal råde noen til MLM generelt og WV spesielt så er det å sette seg inn i produktet og spørre seg om dette er noe jeg og andre faktisk har interesse av å kjøpe via denne kanalen. Deretter kan man sjekke firmaet, bør ha eksistert i min 5 år og vist til seriøsitet som WV har med Ernst & Young utmerkelsen. Så kan man spørre seg om kompensasjonsplanen er ok og her må man ha litt kunnskap. Du bør sette deg delmål og hovedmål underveis; skal du bare være medlem og få tilgang til rimelige reisemål og være i en reiseklubb eller skal du tjene penger til å dekke utlegget eller skal du satse på å tjene gode penger. Til slutt bør du tenkte på om du vil løfte telefonen og si til dine venner og bekjente (lag en nøye gjennomtenkt liste) om de vil se på en video eller komme på et møte før du presenterer hva det er i sin helhet. Det er bedre at en som ikke kjenner vennen din presenterer enn deg selv, det viser all erfaring innen MLM, 80/20 regel her også tror jeg :-)
Skal du tjene penger innen MLM må du være entreprenør, og der er det ikke alle som er. Men det er helt overkommelig å få med 4-6 venner på dette, og de det samme, for å slippe å betale medlemskontingenten og få tilgang på billige reisemål (fly i tillegg).
Gå inn her og fortell meg om det høres avskrekkende ut: vimeo.com/37372467
Lykke til uansett hva dere måtte finne på
For et selskap sier jeg bare! Vet dere hva det beste med dette selskapet er? Vi slipper å ha med dere negative mennesker på tur. Endelig slipper jeg restaplass-turer og negative mennesker. Kan livet bli bedre? Jeg kommer aldri til å reise på noen annen måte, det er helt sikkert.
restplass-turer* Takk for meg! :)
ENDELIG SLIPPER JEG JOBBE MER!! LYKKEN ER NÆR. BETAL 3000 KR I ÅRET FOR Å FÅ NORMALE PRISER OG BRUK FERIEN PÅ PRESENTASJONER MED FREMMEDE NÅÅÅÅ!! HVOR MELDER JEG MEG INN ASAP?? OI JEG FÅR IKKE SVAR NÅR JEG FINNER EN BILLIGERE TUR MEN SKAL HA REFUSJON? JAJA JEG VIL INN UANSETT! LIIIIVET SMILER TIL MEG! NOEN SIER DETTE ER SANT.. DET MÅ JO VÆRE FAKTA??? JIPPIII isworldventuresascam.blogspot.no/2011/09/honest-revealing-worldventures-review.html
isworldventuresascam.blogspot.no/2011/09/honest-revealing-worldventures-review.html
Jeg er selv med i WV. Jeg har tjent inn mer enn de ussle 2100 kr jeg invisterte for å melde meg inn Hvordan kan dette då kalles svindel? Grunnen til at jeg er med er for turene sin del, fordi jeg elsker å reise! :-) Folk snakker lengre oppe om å tape storepengesummer? Her er det snakk om et beløp på 2100 kr! Anbefaler du dette til 4 har du mnd beløp på ca 300 gratis. Klarer en ikke d så kan en gjerne melde seg ut :-) Dette er ikke så skummelt og forferdelig som disse bedrevitende skal ha det til. En må tørre å satse her i livet og ikke sitte å hate desom klarer å ooppnå litt suksess. Latskap fører ingen vei :-)
10 siste saker i nyhet
Millionutbetalinger skaper kaos
Atlantis medisinske høgskole engasjerer advokat for å overbevise myndighetene om at utbetalinger til skolens private eier er lovlig.
Studentrådet ved Politihøgskolen:
– Tilliten til skolen er svekket
Tredjeårsstudentene ved Politihøgskolen er lei av å ikke bli hørt av ledelsen. – Vi ser behovet for tydeligere og tettere kontakt med studentene, sier rektor Håkon Skulstad.
Ansatte tar bladet fra munnen:
Sjokkerte veterinærer vurderer å slutte
Ansatte på Veterinærhøgskolen er så misfornøyde med å flytte til Ås at de vurderer å slutte.
Kunnskapsminister Kristin Halvorsen mener det beste valget er tatt og vil legge diskusjonen død.
Protestgruppe vil stanse IT-system
Studenter og ansatte mener UiOs planlagte IT-omlegging truer friheten ved Universitetet.
SV-dominans i Studentparlamentet
Fire av fem i det nye Arbeidsutvalget i Studentparlamentet ved Universitetet i Oslo studerer ved Det samfunnsvitenskapelige fakultet. De lover å representere alle UiO-studentene.
Kåret til årets UiO-underviser
Statsviter Øivind Bratberg premieres for sin innsats i komparativ politikk. – Flaks, sier den alltid så ydmyke og beskjedne prisvinneren.
NSO i utakt med studentmassen
Økt studiestøtte er den viktigste saken for norske studenter. Likevel velger NSO flere studentboliger som sin hovedprioritering.
Kritiserer «strategisk tåketale»
Biologiprofessor Kristian Gundersen stiller til styrevalg ved Universitetet i Oslo. Blir han valgt vil han være mer konfronterende mot ledelsen enn dagens styrerepresentanter.
Svindlet høyskole – beholder jobben
En ansatt ved Høgskolen i Nord-Trøndelag får fortsette i jobben etter å ha svindlet skolen for penger. – Høyskolen har trolig svin på skogen, sier BI-professor Petter Gottschalk.
Tjener mindre på privatskoler
Statlige bevilgninger til private høyskoler har aldri vært høyere. Til tross for det, har overskuddene minket med totalt 73 millioner på tre år.
Annonse

OPP Finans Forbrukslån OPP Finans anbefaler deg å være forsiktig med bruk av kredittkort og forbrukslån. Eff.rente 17%, 65.000kr o/5 år, etabl.geb. 825kr, totalt: 94.478kr
Siste nyhet
2013-05-22- Millionutbetalinger skaper kaos
- – Tilliten til skolen er svekket
- Sjokkerte veterinærer vurderer å slutte
- Protestgruppe vil stanse IT-system
- SV-dominans i Studentparlamentet
- Kåret til årets UiO-underviser
- – Diskusjonen er død
- Disse er innstilt til Arbeidsutvalget 2013/2014
- NSO i utakt med studentmassen
- Kritiserer «strategisk tåketale»
- Svindlet høyskole – beholder jobben
- Tjener mindre på privatskoler
- Jubler for 100 nye studentboliger
- Vil ha «blinde» sensorar
- Fikk feil eksamen

