Annonse

annonser i Universitas

LETT: Å booke trening på nett.

Treningstilbud på nett

Nå kan du booke treningstimer hos Studentidretten fra sofaen.

Her kommer en gladnyhet for de som er lei av å møte opp en time før trening for å få plass på de mest populære treningstimene til studentidretten. Studentidretten har nemlig innført et system som gjør det mulig å booke treningstimer på nettet.

– Tilbudet gjelder de timene der det har vist seg å være stor pågang eller på andre måter plassbegrensninger. I spinningtimene har man for eksempel bare et begrenset antall sykler, sier Studentidrettens direktør, Asbjørn Amundsen.

Bookingmuligheten kommer i forbindelse med at Studentsamskipnaden i Oslo (SiO) lanserer en ny og oppgradert brukerportal på nettet. Det forutsetter at man har adgangskort til Studentidrettens lokaler og brukerkonto på SiOs nettsider.

Foreløpig gjelder nettilbudet utvalgte kurs der man kjenner til at pågangen er større enn tilbudet, som sykkel i sal og enkelte andre gruppetreningstimer. Studentidretten vil utvide tilbudet dersom de ser at det er flere kurs som har begrenset kapasitet.

– Tidligere måtte du møte opp lenge før timen begynte for å få plass på enkelte kurs. Nå kan du sikre deg plass fra hjemme i sofaen, sier Amundsen.

Ifølge idrettsdirektøren er det aktuelt å utvide nettjenesten, slik at det også blir mulig å betale på nett for de kursene som koster penger.

– Men dette ligger litt frem i tid, sier han.

Det er ifølge Amundsen kommet mange positive tilbakemeldinger på tilbudet fra studenter ute i treningshallene.

Fakta

Nettbooking i Studentidretten:
  • Bookingen foregår på MinSide på SiOs nettsider.
  • Du kan booke timer fra kl 08.00 to dager før timen skal gå.
  • Avbestilling må skje senest en time før timen begynner.
  • Når du har booket må du hente kvittering i en automat i treningslokalet senest 10 minutter før timen begynner.
Kilde: sio.no

Ingen kommentarer

Forhåndsvisning

Felt merket med * er obligatoriske.

Formateringskoder

**feit**
Gjør teksten feit
*utheving*
Uthever teksten
[ordbok](http://s0.no/1/)
Lager lenka ordbok
> Tekst
Siterer teksten

Skriver du inn epost-adresse, får du epost ved svar. Adressa blir ikke publisert.

Sett deg inn i våre debattregler før du skriver en kommentar.

10 siste saker i nyhet

Rektorretrett gir studentjubel

I vinter forslo Universitetet i Oslo en innstramning som ville bety utkastelse av omkring 4700 studenter. Nå trekker rektor Ole Petter Ottersen forslaget.

Boligekspert advarer studentene:

– Ikke kjøp bolig

Prisøkningen i boligmarkedet vil ikke vare. Studenter kan ende opp som de store boligtaperne.

Her får flest A og B:

Toppkarakterer til trubadurene

Over halvparten av eksamenene på Musikkhøgskolen ble vurdert til A eller B i fjor.

– Daglige spionangrep mot norsk akademia

Etterretningstrusselen mot Norge er høy. Verdensledende forskning gjør norsk akademia til et mål for fremmede makter og mafiaorganisasjoner, mener etterretningsekspert Vegard Valther Hansen.

Slakter SiOs personalpolitikk

Tillitsvalgte i SiO har i tid vært misfornøyde med ledelsen. Nå tar de bladet fra munnet.

Milliardsprekk for veterinærflytting

Flyttingen av Veterinærhøgskolen til Ås vil koste 1,5 milliarder mer enn planlagt. Ikke så mye, mener kunnskapsminister Kristin Halvorsen.

Kjøper forskning for 200 millioner

Norske universiteter og høyskoler punger ut for tilgang til den nyeste forskningen. Samtidig øker kritikken mot tidsskriftsforlag med overskudd i milliardklassen.

Innvandrerne inntar universitetene

Det blir stadig flere innvandrere i høyere utdanning, og spesielt jentene strømmer til universitetene og høgskolene som aldri før. Fra 2007 til 2010 økte antallet med 27 prosent.

Styrer 1 000 000 000 student-kroner

  • For første gang omsetter Studentsamskipnaden i Oslo og Akershus for mer enn én milliard kroner.
  • Alle virksomhetene unntatt Studentboligene går likevel med underskudd.

UiO-studenter blant landets tregeste

Mindre frafall og raskere fullføring er kunnskapsminister Kristin Halvorsens viktigste mål for høyere utdanning. Blant de dårligste i klassen er Universitetet i Oslo.


Flere saker fra nyhet »