Annonse

annonser i Universitas

Grønn Liste

Økologisk mat og kondomer
Toppkandidat: Alexander Fosse Andersen
Alder: 25
Studerer: Master i historie
Vi krever gratis kondomer på alle fakultetspuber
Hvilket politisk parti identifiserer din fraksjon seg mest med?

Grønn Liste er en politisk uavhengig fraksjon, men flertallet av listekandidatene våre har bakgrunn i Senterpartiet.

Hvilke tre kampsaker definerer din fraksjon?

1. Et miljøvennlig universitet med gode kildesorteringsmuligheter, mer økologisk mat i kantinene; og miljøvennlig og energieffektiv oppvarming av universitetsbygninger.

2. Bedre studenthelse med gratis studenthelsetjeneste, fokus på psykisk helse blant studenter, gratis kondomer på alle fakultetspuber, og mulighet for enkel testing av kjønnssykdommer på universitetet.

3. Vi vil sikre alle studenter god informasjon om innflytelsesmuligheter og rydde opp i Studentparlamentets vedtekter slik at en levende politisk debatt sikres.

Er det noen velferdsområder din fraksjon ikke vil prioritere?

Vi går ikke til valg med et mål om å ikke bortprioritere noe. Vi holder fokus på de sakene vi vil ha gjennom.

Er det noen andre studentpolitiske saker din fraksjon ikke vil prioritere?

Vi ønsker å prioritere saker som påvirker vår hverdag direkte. Studentene skal være i sentrum Hva tror du er realistisk å få til i løpet av et år?

Vi håper å bidra til at studentdemokratiet fungerer bedre om ett år; at UiO blir mer miljøvennlig universitet; at gratis kondomer er tilgjengelig og at man får mulighet til sjekk av kjønnssykdommer på universitetet.
Er dere for kjønnskvotering av vitenskapelige stillinger? Ja.

Bør universitetet bevege seg mer i retning av et eliteuniversitet? Nei.

Er det bedre å legge ned et smalt emne enn å kutte i generell seminarundervisning på et fakultet? Nei.

En kommentar

Annette

Kondomer? "Vil ikke bortprioritere noe"?

Tulleliste.

Forhåndsvisning

Felt merket med * er obligatoriske.

Formateringskoder

**feit**
Gjør teksten feit
*utheving*
Uthever teksten
[ordbok](http://s0.no/1/)
Lager lenka ordbok
> Tekst
Siterer teksten

Skriver du inn epost-adresse, får du epost ved svar. Adressa blir ikke publisert.

Sett deg inn i våre debattregler før du skriver en kommentar.

10 siste saker i nyhet

Rektorretrett gir studentjubel

I vinter forslo Universitetet i Oslo en innstramning som ville bety utkastelse av omkring 4700 studenter. Nå trekker rektor Ole Petter Ottersen forslaget.

Boligekspert advarer studentene:

– Ikke kjøp bolig

Prisøkningen i boligmarkedet vil ikke vare. Studenter kan ende opp som de store boligtaperne.

Her får flest A og B:

Toppkarakterer til trubadurene

Over halvparten av eksamenene på Musikkhøgskolen ble vurdert til A eller B i fjor.

– Daglige spionangrep mot norsk akademia

Etterretningstrusselen mot Norge er høy. Verdensledende forskning gjør norsk akademia til et mål for fremmede makter og mafiaorganisasjoner, mener etterretningsekspert Vegard Valther Hansen.

Slakter SiOs personalpolitikk

Tillitsvalgte i SiO har i tid vært misfornøyde med ledelsen. Nå tar de bladet fra munnet.

Milliardsprekk for veterinærflytting

Flyttingen av Veterinærhøgskolen til Ås vil koste 1,5 milliarder mer enn planlagt. Ikke så mye, mener kunnskapsminister Kristin Halvorsen.

Kjøper forskning for 200 millioner

Norske universiteter og høyskoler punger ut for tilgang til den nyeste forskningen. Samtidig øker kritikken mot tidsskriftsforlag med overskudd i milliardklassen.

Innvandrerne inntar universitetene

Det blir stadig flere innvandrere i høyere utdanning, og spesielt jentene strømmer til universitetene og høgskolene som aldri før. Fra 2007 til 2010 økte antallet med 27 prosent.

Styrer 1 000 000 000 student-kroner

  • For første gang omsetter Studentsamskipnaden i Oslo og Akershus for mer enn én milliard kroner.
  • Alle virksomhetene unntatt Studentboligene går likevel med underskudd.

UiO-studenter blant landets tregeste

Mindre frafall og raskere fullføring er kunnskapsminister Kristin Halvorsens viktigste mål for høyere utdanning. Blant de dårligste i klassen er Universitetet i Oslo.


Flere saker fra nyhet »