UiO kritiserer treg kommune:
Oppgitt over forslummet T-banestasjon
Universitetet i Oslo forsøker iherdig å avverge at Blindern T-banestasjon skal fortsette å være «usedvanlig stygg» til jubileumsåret 2011.
- Dagens stasjon er usedvanlig stygg, den er rett og slett forslummet. Teknisk direktør ved UiO, Frode Meinich.
Teknisk direktør ved Universitetet i Oslo, Frode Meinich, har tatt pennen fatt og forfattet et kritisk brev til Oslo kommune. Han mener at anlegget rundt Blindern T-banestasjon er «svært slitent og alle synes å være enige om at det ikke er en verdig atkomst til verken forskningsanleggene i Gaustadbekkdalen eller byens og landets viktigste kunnskapsinstitusjon.» Han kritiserer også treghet i kommunen, som tidligere skal ha lovet UiO rask oppfølging. Men Oslo kommune har ikke bevilget penger til opprustning i 2009.
- Vi har dårlig tid på oss, prosjektet burde allerede vært i gang hvis stasjonen skal stå ferdig til universitetets 200-årsjubileum, sier Meinich, og legger ikke skjul på hva han mener overfor Universitas:
- Stasjonen er usedvanlig stygg, rett og slett forslummet, og direkte farlig for fotgjengere og syklister. Tilretteleggingen for rullestolbrukere er håpløs. Hvis løsningsforslaget blir gjennomført, vil stasjonen få et vakkert, helhetlig preg, med tilrettelegging for rullestoler, og atskilte traseer for sykler og fotgjengere.
-Vil universitetet bidra med midler til utbyggingen?
- Vi har verken lov eller anledning til å bruke statlige bevilgninger gitt
til forskning og utdanning til å subsidiere infrastruktur i byen, sier Meinich.
Dette er ikke første gang universitetet har henvendt seg til kommunen med krav om oppussing av stasjonen. Allerede i 2000 skrev Universitas om at daværende sporveisleder Trond Bjørgan lovet ny bro over skinnegangen.
- Ikke mer penger
Byrådsleder Erling Lae vil imidlertid ikke bevilge de ekstra pengene som behøves i år.
- Budsjettet er allerede vedtatt, og ekstrabevilgninger er først mulig i 2010.
Lae sier at kommunen har et ønske om å få bygget stasjonen innen jubileet. Ifølge Lae har det kommunalt eide selskapet Kollektivtransportproduksjon AS (KTP) ansvar for anlegget.
- KTP er underlagt kommunen, og vi har bedt dem om en utredning om og hvordan de kan få bygget stasjonen. På grunnlag av det bestemmer vi om de får en bestilling fra oss, sier Lae.
En arbeidsgruppe med medlemmer fra både universitetet og KTP har jobbet med prosjekteringen av en nyoppusset stasjon.
Tør ikke love noe
- Vi har ikke ansvar for bygging av broer, som er en del av veisystemet. T-banedriften har lenge hatt behov for atskillige milliarder til drift og bygging, i mangel av pengene har vi vært nødt til å prioritere sikkerhetstiltak på stasjonene, sier Per Erik Syvertsen, direktør for infrastruktur i KTP.
- Men hvis vi får et pålegg om å bygge stasjonen, gjør vi det.
- I følge byrådet avhenger et slikt pålegg av hva dere skriver i den nye utredningen. Tror du ombyggingen av stasjonen blir noe av?
- Det tør jeg ikke si noe om, sier Syvertsen.
Fakta
- T-banestasjon i enden vestenden av Blindernveien.
- Stasjonen har vært midlertidig i 16 år, etter at Sognsvannsbanen ble oppgradert til t-banestandard.
- En arbeidsgruppe har anbefalt et ombyggingsforslag fra 13.3 Landskapsarkitekter.
- Prosjektet omfatter både stasjonen og stasjonsområdet.
- Ifølge prosjektet vil stasjonen også endre navn til Universitetet Blindern, og få påtrykt universitetets logo.
- Prisanslaget er på 65-75 millioner.
- Stasjonen må ferdigprosjekteres desember 2009 for å bli ferdig før 2011.
10 kommentarer
65-75 millioner (=ca. 35 eneboliger) for å bygge en gangbro og et par skur?? Er det mulig?
Jeg må si jeg aldri har lagt merke til at stasjonen er stygg eller forslummet. Det er en helt standard t-banestasjon med litt tagging på, akkurat som de fleste t-banestasjoner i oslo. Forslummet? Ærlig talt, det er for dumt å si.
Og farlig kan jeg ikke skjønne at den er. Dette høres ut som en aldri så liten overdrivelse.
Jeg liker t-bane-stasjonen sånn den er nå jeg. Jeg synes den er både praktisk og koselig, og ser ikke problemet i det hele tatt. Bortsett fra at noen skamklipte/kappet ned trærne langs elva for et års tid tilbake, det synes jeg er veldig dumt. Jeg håper de gror opp igjen.
Det at det henges plakater på handicap-broa og sånt er en del av et aktivt og godt studentliv. Kanskje er ikke en eller annen design-fetisjist i ledelsen den som best kan vurdere hva som passer studentlivet? Jeg synes denne tegningen virker kald og ubehagelig jeg.
Hvis man skulle gjøre noe nytt på Blindern T-banestasjon, synes jeg man kunne satt opp et skilt til minne om eremitten/huleboeren, som ble fjernet derfra med makt og fikk tingene sine kastet i container med gravemaskin da Montesorri-barnehagen skulle opprettes. Det hadde vært billig, og fornuftig og høvelig pengebruk. Eneste problem er at det måtte blitt klarert med fyren selv såklart, og det er kanskje litt vel mange kameler å svelge for noen som antagelig ville ha ham vekk å foreslå noe sånt... Antagelig føler han et dypt hat for måten han ble fjernet på også. Så jeg har ikke noe tro på at det skjer med det første. Men han er en byoriginal som preget stasjonen i mange år, og selv om historien hans kan ha vært tragisk synes jeg han fortjener en slags oppreisning. Fyren klamret seg virkelig til studieområdet, og kjempet virkelig hardt for å få avlagt eksamener, helt frem til disse dager, selv om en del ville ha ham bort fordi han luktet osv.. Hans ukuelige vilje til å holde på studieambisjonene gjennom problemer de færreste kan forestille seg er det ingen som kan stille spørsmål ved.
Men nå snakker jeg om menneskelige hensyn, idealer og verdier. Dette er jo en nyhetssak om design og jåleri, så det hører nok ikke hjemme å ta opp noe sånt her.
Som de andre her påpekter, det som er foreslått ville vært helt hårreisende pengebruk, og det er ganske provoserende at noen i Universitetets ledelse i det hele tatt finner på å foreslå noe sånt.
Jeg håper inderlig dette forslaget ikke blir noe av ihvertfall.
Og hvor mye har de egentlig brukt allerede på denne design-tegningen?
Prisanslag 65-75 MILLIONER. Nei, vi er fornøyd med stasjonen. Den er fullt brukbar. Bruk penga på no mer nyttig! Galinger!!
Kanskje Frode Meinich kunne tatt tak i slummen på universitetsområdet istedenfor å klage på andre. Mange av UiOs lokaler ser langt verre ut enn dette.
Med den store utbyggingen av Universitetsområdet trengs det bedre gang- og sykkelveier samt enklere og bedre forbindelser til T-banen. Norge er et U-land når det gjelder gode gang- og sykkelveier. Krisepakken må omfatte bedre sikkerhet og tilgjengelighet fopr gående og syklende. Det gir lavere helsekostnader for samfunnet.
U-land: Hvor er det du snakker om? Det går vei med fortau rett fra Universitetet til Blindern T. Hvordan kan det bli bedre? Sykkelfil tegnet på gata mener du?
Det eneste problemet med den veien er jo at det graves hele tida :P.
Kanskje mener du at det burde gå en sti over jordet mot psykologisk institutt? Men det går jo vei ved siden av da, og er det ikke sti der alt?
Den broa som er der nå er jo en flaskehals for syklister og rullestolbrukere som skal over, så forstår godt at de ønsker en bredere og rettere forbindelse der! Det trengs.
FERIEN GJORDE MEG UTBRENT!
Fagga-revyen derimot....














