Streiker for karakterer
SØR-AFRIKA: Studenter ved Durban University of Technology og University of KwaZulu-Natal er i streik. Det er studentrepresentantsrådet som har igangsatt streiken, etter at ledelsen ved universitetene nekter å offentliggjøre 2006-eksamensresultatene til rundt 3400 studenter. Årsaken til mangelfull offentliggjøring skal være at studentene skylder universitetet penger. Streiken er satt i gang fordi studenter skal ha blitt tvunget til å signere en «jeg vet jeg skylder deg penger»-erklæring for å få eksamensresultatene, ifølge South African Press Assosiation.
Sender Arabere til New Zealand
SAUDI-ARABIA/NEW ZEALAND: For å øke samarbeid i utdanningssektoren, har Saudi-Arabia nå vedtatt planer om å sende rundt 350 studenter til New Zealands åtte universiteter, melder Arab News. Ifølge Dr. David Brook fra Education New Zealand, skal utdanningene Saudi-Araberne har valgt, innbefatte medisin, IT og ingeniør.
Tar ferie i rommet
USA: John Stupark, fysikkstudent ved Farfield University, tror ferien i mars vil bli «den beste vårferien noensinne», melder MS NBC. I stedet for å surfe i Florida eller Mexico, slik flertallet av andre studenter gjør i den Amerikanske vårferien, skal han og en gruppe studenter rett og slett være med på et gravitasjonseksperiment snaue 12 km over den Meksikanske golf - altså i verdensrommet. - En sjanse vi ikke kan gå glipp av. Det bli fantastisk! sier Jessica Kurose, en annen student i gruppen.
Masseslåsskamp etter arrangørtabbe
USA: Det oppstod slåsskamp da en tabbe ved en studentfest førte til at 600 studenter ble stående ute i kulden ved Northern Illonois University, melder studentavisen Northern Star. Arrangøren var ikke klar til å slippe inn folk, og kalde studenter begynte å dytte og hisse seg opp. Når dørene til slutt åpnet, veltet studenter inn grunnet det massive trykket fra dyttingen. Det ene førte til det andre, og det hele endte med en masseslåsskamp av dimensjoner, med flere skader. «Denne situasjonen er en av de verste, om ikke den verste, jeg har vært borti», skriver en politimann i sin rapport.
Ved Leif Martin Kirknes











