Annonse

annonser i Universitas

SiO oppfattes som uviktige

Studentsamskipnaden sliter med å nå fram til idrettsstudentene.

Læringsmiljøundersøkelsen ved Idrettshøgskolen viser at mange av skolens studenter ikke kjenner til hvilke tjenester Studentsamskipnaden i Oslo (SiO) tilbyr dem. Bare 14 prosent er fornøyd med tjenestene, mens 61 prosent har svart «vet ikke». SiO oppfattes som viktig av bare 17 prosent av de svarende. Her svarer 45 prosent «vet ikke».

- Det er litt vanskelig å tolke disse tallene, sier SiO-leder Silje Winther, og viser til at studentene generelt uttrykker tilfredshet med kantine og bokhandel som driftes av SiO.

- Idrettsskolen skiller seg litt ut, i den forstand at den ligger litt lengre unna enn andre læresteder. I tillegg har NIH egen helsetjeneste, selv om de selvsagt har anledning til å bruke vår. Samtidig er det grunn til å tro at mange av studentene velger å bruke skolens treningssenter framfor dem vi tilbyr.

Winther mener en del andre momenter også kan spille inn i det lave tallet.

- Vissheten blant studentene er kanskje ikke like høy, blant annet ser vi jo at deltagelse fra NIH i Studentparlamentet og Velferdstinget ofte er begrenset eller går i perioder. De er mindre, noe som gjør det lettere å samarbeide, samtidig spiller beliggenheten inn på den daglige kontakten. Men i det store og hele har jeg et klart inntrykk av at NIH-ledelsen er fornøyd med jobben SiO gjør på Idrettshøgskolen.

Ingen kommentarer

Forhåndsvisning

Felt merket med * er obligatoriske.

Formateringskoder

**feit**
Gjør teksten feit
*utheving*
Uthever teksten
[ordbok](http://s0.no/1/)
Lager lenka ordbok
> Tekst
Siterer teksten

Skriver du inn epost-adresse, får du epost ved svar. Adressa blir ikke publisert.

Sett deg inn i våre debattregler før du skriver en kommentar.

10 siste saker i nyhet

Rektorretrett gir studentjubel

I vinter forslo Universitetet i Oslo en innstramning som ville bety utkastelse av omkring 4700 studenter. Nå trekker rektor Ole Petter Ottersen forslaget.

Boligekspert advarer studentene:

– Ikke kjøp bolig

Prisøkningen i boligmarkedet vil ikke vare. Studenter kan ende opp som de store boligtaperne.

Her får flest A og B:

Toppkarakterer til trubadurene

Over halvparten av eksamenene på Musikkhøgskolen ble vurdert til A eller B i fjor.

– Daglige spionangrep mot norsk akademia

Etterretningstrusselen mot Norge er høy. Verdensledende forskning gjør norsk akademia til et mål for fremmede makter og mafiaorganisasjoner, mener etterretningsekspert Vegard Valther Hansen.

Slakter SiOs personalpolitikk

Tillitsvalgte i SiO har i tid vært misfornøyde med ledelsen. Nå tar de bladet fra munnet.

Milliardsprekk for veterinærflytting

Flyttingen av Veterinærhøgskolen til Ås vil koste 1,5 milliarder mer enn planlagt. Ikke så mye, mener kunnskapsminister Kristin Halvorsen.

Kjøper forskning for 200 millioner

Norske universiteter og høyskoler punger ut for tilgang til den nyeste forskningen. Samtidig øker kritikken mot tidsskriftsforlag med overskudd i milliardklassen.

Innvandrerne inntar universitetene

Det blir stadig flere innvandrere i høyere utdanning, og spesielt jentene strømmer til universitetene og høgskolene som aldri før. Fra 2007 til 2010 økte antallet med 27 prosent.

Styrer 1 000 000 000 student-kroner

  • For første gang omsetter Studentsamskipnaden i Oslo og Akershus for mer enn én milliard kroner.
  • Alle virksomhetene unntatt Studentboligene går likevel med underskudd.

UiO-studenter blant landets tregeste

Mindre frafall og raskere fullføring er kunnskapsminister Kristin Halvorsens viktigste mål for høyere utdanning. Blant de dårligste i klassen er Universitetet i Oslo.


Flere saker fra nyhet »