Annonse

annonser i Universitas

Ansatt stjal 70.000

En ansatt ved Naturhistorisk museum på Tøyen er mistenkt for å ha stjålet over 70.000 kroner fra museets suvenirbutikker.

Tyveriet skal ifølge interne dokumenter Universitas har fått tilgang til ha foregått i perioden 22. juni til 30. oktober i fjor. Det var under denne perioden registrert uregelmessigheter i forbindelse med kassaoppgjøret i de to butikkene ved museet. Likevel var det ikke før en vekter skulle tømme safen 1. november og man oppdaget at to poser med kontanter manglet at det ble fortgang i arbeidet med å avdekke tyveriet. Museet oppdaget da at elleve oppgjør på i alt 71.143 kroner manglet. Forholdet ble politianmeldt, og museet har fremmet krav om erstatning mot den som måtte bli funnet skyldig i saken.

Etter at museets ledelse gjennomførte samtaler med alle som hadde jobbet ved museet de aktuelle dagene, rettet deres mistanke seg raskt mot en daværende ansatt. Vedkommende var ansatt ved museet frem til 3. januar i år, men ingen Universitas har vært i kontakt med har villet kommentere om oppsigelsen har sammenheng med tyveriet, eller om vedkommende sluttet etter eget ønske.

Politietterforskningen av saken skal nå være ferdig, men politiet har enda ikke avgjort om det vil bli tatt ut noen tiltale i saken. Påtaleansvarlig i politiet, Anders Frydenberg, sier at det sannsynligvis vil ta flere måneder før dette blir avgjort.

Underdirektør ved Naturhistorisk museum Thore Desserud vil foreløpig ikke kommentere saken.

Ingen kommentarer

Forhåndsvisning

Felt merket med * er obligatoriske.

Formateringskoder

**feit**
Gjør teksten feit
*utheving*
Uthever teksten
[ordbok](http://s0.no/1/)
Lager lenka ordbok
> Tekst
Siterer teksten

Skriver du inn epost-adresse, får du epost ved svar. Adressa blir ikke publisert.

Sett deg inn i våre debattregler før du skriver en kommentar.

10 siste saker i nyhet

Rektorretrett gir studentjubel

I vinter forslo Universitetet i Oslo en innstramning som ville bety utkastelse av omkring 4700 studenter. Nå trekker rektor Ole Petter Ottersen forslaget.

Boligekspert advarer studentene:

– Ikke kjøp bolig

Prisøkningen i boligmarkedet vil ikke vare. Studenter kan ende opp som de store boligtaperne.

Her får flest A og B:

Toppkarakterer til trubadurene

Over halvparten av eksamenene på Musikkhøgskolen ble vurdert til A eller B i fjor.

– Daglige spionangrep mot norsk akademia

Etterretningstrusselen mot Norge er høy. Verdensledende forskning gjør norsk akademia til et mål for fremmede makter og mafiaorganisasjoner, mener etterretningsekspert Vegard Valther Hansen.

Slakter SiOs personalpolitikk

Tillitsvalgte i SiO har i tid vært misfornøyde med ledelsen. Nå tar de bladet fra munnet.

Milliardsprekk for veterinærflytting

Flyttingen av Veterinærhøgskolen til Ås vil koste 1,5 milliarder mer enn planlagt. Ikke så mye, mener kunnskapsminister Kristin Halvorsen.

Kjøper forskning for 200 millioner

Norske universiteter og høyskoler punger ut for tilgang til den nyeste forskningen. Samtidig øker kritikken mot tidsskriftsforlag med overskudd i milliardklassen.

Innvandrerne inntar universitetene

Det blir stadig flere innvandrere i høyere utdanning, og spesielt jentene strømmer til universitetene og høgskolene som aldri før. Fra 2007 til 2010 økte antallet med 27 prosent.

Styrer 1 000 000 000 student-kroner

  • For første gang omsetter Studentsamskipnaden i Oslo og Akershus for mer enn én milliard kroner.
  • Alle virksomhetene unntatt Studentboligene går likevel med underskudd.

UiO-studenter blant landets tregeste

Mindre frafall og raskere fullføring er kunnskapsminister Kristin Halvorsens viktigste mål for høyere utdanning. Blant de dårligste i klassen er Universitetet i Oslo.


Flere saker fra nyhet »