Nesten alle husket fristen
Studenter som hadde frist for emneopptak 1. desember har husket å melde seg opp.
Innen 1. desember måtte alle laveregradsstudenter på HF, TF, SV, UV og Jus melde seg opp på kurs for våren 2004.
6788 studenter fikk meldt seg opp i tide.
Det ser ut som om de aller fleste har husket fristen, men tallene for hvor mange som skulle ha meldt seg opp foreligger ikke ennå, forteller seksjonssjef Hanne Krogh.
Leder av skranken ved HF studentinformasjon Johanne Cecilie Jørgensen forteller at under ti personer har henvendt seg til dem fordi de glemte fristen. Ved Juridisk fakultet hadde ingen glemt det.
Fremdeles muligheter
Resultatet av oppmeldingene legges ut på Studentweb 10. desember. For de som har glemt å melde seg opp innen fristen, blir det ny runde mellom 10. og 17.desember.
Da får man muligheten til å melde seg på de emnene der det fremdeles er ledige plasser. Man kan også ombestemme seg om man ønsker det, sier Krogh.
Resultatene av andre runde legges ut tirsdag 6. januar. De som søker i andre runde må ha betalt semesteravgiften før de kan sjekke resultatene. For de fleste andre studenter er fristen for betaling av semesteravgift for våren 2004 1. februar, men noen fakulteter opererer med egne frister.












