Annonse

annonser i Universitas

FÅR GULLSKÅL: Studentteateret ved Harvard vil overrekke Justin Timberlake en gyllen puddingskål for hans gjerninger innen musikk, film og TV. FOTO: Creative Commons / Edwardk662

Justin hedres ved eliteuniversitet

Kåret til årets mann av USAs eldste studentteater

ÅRETS KVINNE: Skuespillerinnen Anne Hathaway er kvinne nummer 60 som hedres av teatertruppen Hasty Pudding Theatricals. FOTO: Creative Commons / Schmidt Warren

Hvert år kårer den tradisjonsrike teatertruppen Hasty Pudding Theatricals ved det amerikanske eliteuniversitetet Harvard i Boston årets mannlige og kvinnelige underholder. I år er det ingen ringere enn popartisten Justin Timberlake som får prisen.

I begrunnelsen heter det at Timberlake er en av de mest innflytelsesrike artister i vår tids populærkultur. Blant annet trekkes det frem at han i tillegg til å ha gitt ut to suksessrike popalbum med egenskrevne låter, har skrevet og produsert musikk for andre artister.

Prisen begrunnes dessuten med Timberlakes opptredener i film og TV. Her nevnes filmer som Alpha Dog og Shrek den tredje, samt TV-serien Saturday Night Live der Timberlake har hatt flere opptredener.

Tradisjonen tro, vil han motta en gyllen puddingskål, og hedres med fest og parade. Utdelingen finner sted fredag 5. februar.

I selskap med Cher og De Niro

Hasty Puddings Theatricals ble dannet i 1795, og regnes som USAs eldste studentteater. Prisen for årets kvinnelige underholder ble først utdelt i 1951, mens årets mann er blitt hedret siden 1967. Tidligere prisvinnere er blant annet Robert De Niro, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson og Cher.

Skuespillerinnen Anne Hathaway er blitt kåret til årets kvinne for 2010. Hun er kjent fra filmer som Brokeback Mountain og The Devil Wears Prada. Utdelingen for årets kvinne fant sted tidligere denne uken.

Ingen kommentarer

Forhåndsvisning

Felt merket med * er obligatoriske.

Formateringskoder

**feit**
Gjør teksten feit
*utheving*
Uthever teksten
[ordbok](http://s0.no/1/)
Lager lenka ordbok
> Tekst
Siterer teksten

Skriver du inn epost-adresse, får du epost ved svar. Adressa blir ikke publisert.

Sett deg inn i våre debattregler før du skriver en kommentar.

10 siste saker i nett

Tapte valget – får lederen

Blå Liste på Studentparlamentet ved UiO tapte årets valg så det sang. Nå tyder derimot alt på at den nye Studentparlamentslederen kommer fra taperlista.

Ekstrapoeng til mannlige studenter

Hvis studentlederen for Norsk Sykepleierforbund får det som hun vil, vil alle mannlig søkere til studiet få ekstrapoeng. Komiteen for kjønnsbalanse i forskning støtter forslaget.

Derfor bør studenter bruke Twitter

«Alle» er på Facebook, men vil du maksimere mulighetene for å få jobb bør du begynne tvitringen.

10 ting du ikke bør si på jobbintervju

Du har kommet gjennom ett nåløye, og nå skal du faktisk sikre deg jobben. Her er hva du ikke bør si på et jobbintervju.

Her ville ikke SiO bruke Hafslund-millionene

Lavere leie, gratis klesvask og investering i Hafslund-aksjer er noen av forslagene SiO-ledelsen valgte bort.

– Eksamensdop? Null stress

Studenter har talt: Akademisk doping er ikke så uetisk.

Fortsatt ledige studierelevante sommerjobber

Selv om det er midt i mai er det fortsatt ledige sommerjobber med studierelevans. Men søk nå, fristene går ut om noen dager.

Fire studenter drept i Syria

Den syriske opposisjonen oppfordrer studenter over hele Syria til å demonstrere i solidaritet med studentene som ble drept ved universitetet i Aleppo.

Vold, dop og tyveri

Narkotikakarteller og gjengkriminalitet går hardt utover høyere utdanning i Mellom-Amerika.

Tvinges ut av universitetene

Iranske studenter som deltok i protestene mot myndighetene i 2009 blir nå utestengt fra iranske universiteter. Opposisjonsgruppene mener dette er et tiltak for å luke ut all regimekritikk i universitetssektoren.


Flere saker fra nett »