Annonse

annonser i Universitas

Hvordan blir ditt liv som student i 2009?

Les alt om statsbudsjettet på Universitas.no i morgen!

Blir hvileskjæret tilbakeført? Får SiO penger til å bygge flere studentboliger? Universitas.no gir deg siste nytt om neste års statsbudsjett i morgen.

I morgen, tirsdag, klokka ti blir regjeringens forslag til neste års statsbudsjett lagt frem. Dette har stor betydning for deg som student de neste årene. Får utdanningsinstitusjonene tilbake resten av det såkalte hvileskjæret på 274 millioner kroner fra 2006, slik at du forhåpentligvis kan være sikker på at lærestedet ditt har råd til å undervise i emnene, eller studiet, du planlegger å ta neste høst? Får SiO penger til å bygge flere studentboliger sånn at tusenvis av studenter i fremtiden slipper å stå i boligkø på begynnelsen av høstsemesteret, for så å til slutt måtte ta til takke med et lite kott til 4500 kroner i måneden i et kollektiv i en sliten leilighet? Vil du få mer i stipend og lån fra Lånekassen? Universitetet i Oslo mangler rundt fire milliarder planlagte nybygg og til vedlikehold av eksisterende bygg. Kan dette bli realisert i den nærmeste fremtid?

Universitas.no vil fra i morgen tidlig prøve å gi deg svar på disse tingene. Dessuten vil vi komme med reaksjoner fra sentrale aktører innen utdanningsnorge.

På onsdag vil du også få fyldige oppdateringer og analyser i papiravisa, samtidig som disse artiklene legges ut på nett. Dette for at du som studerer skal kunne holde deg oppdatert på ting som har med deg og din hverdag å gjøre, gjennom artikler og reportasjer som er skrevet av andre studenter.

Les Universitas.no i morgen!

Ingen kommentarer

Forhåndsvisning

Felt merket med * er obligatoriske.

Formateringskoder

**feit**
Gjør teksten feit
*utheving*
Uthever teksten
[ordbok](http://s0.no/1/)
Lager lenka ordbok
> Tekst
Siterer teksten

Skriver du inn epost-adresse, får du epost ved svar. Adressa blir ikke publisert.

Sett deg inn i våre debattregler før du skriver en kommentar.

10 siste saker i nett

Svenske feminister vil omdefinere trening

I Stockholm har feministene begynt å trene for seg selv.

Derfor gjør du alt annet enn å lese

Tre av fire norske studenter utsetter skolearbeid de burde ha gjort. Men hvorfor det egentlig?

Slik rammer streiken deg

Universitet- og høgskolestudenter vil merke endringer i eksamenavviklinger og sensurordninger.

Tapte valget – får lederen

Blå Liste på Studentparlamentet ved UiO tapte årets valg så det sang. Nå tyder derimot alt på at den nye Studentparlamentslederen kommer fra taperlista.

Ekstrapoeng til mannlige studenter

Hvis studentlederen for Norsk Sykepleierforbund får det som hun vil, vil alle mannlig søkere til studiet få ekstrapoeng. Komiteen for kjønnsbalanse i forskning støtter forslaget.

Derfor bør studenter bruke Twitter

«Alle» er på Facebook, men vil du maksimere mulighetene for å få jobb bør du begynne tvitringen.

10 ting du ikke bør si på jobbintervju

Du har kommet gjennom ett nåløye, og nå skal du faktisk sikre deg jobben. Her er hva du ikke bør si på et jobbintervju.

Her ville ikke SiO bruke Hafslund-millionene

Lavere leie, gratis klesvask og investering i Hafslund-aksjer er noen av forslagene SiO-ledelsen valgte bort.

– Eksamensdop? Null stress

Studenter har talt: Akademisk doping er ikke så uetisk.

Fortsatt ledige studierelevante sommerjobber

Selv om det er midt i mai er det fortsatt ledige sommerjobber med studierelevans. Men søk nå, fristene går ut om noen dager.


Flere saker fra nett »