NAVN: Frederik Zimmer (61)
STILLING: Professor i skatterett
SIVILSTAND: Gift og har to barn Kaffe eller te?
- Kaffe, for det er best, men det er godt med te innimellom.
Når begynte du å drikke kaffe/ te?
- Da jeg var 19.
Hva skjedde i livet ditt da?
- Jeg var nettopp ferdig i militæret og skulle begynne på jus, da ble det virkelig behov for kaffe.
Når fikk du ditt første kyss?
- Herregud! Det er langt tilbake i tid, tror jeg var en 16-17 år, men det var ikke med min første kjæreste..
Hvilken dom liker du best?
- Den eneste som peker seg ut er en sak der Høyesterett ga Norsk Hydro medhold i en skattesak om fradrag for tap på aksjer ved salg. Dette var en omfattende, spennende og interessant sak i internasjonal sammenheng.
Følger du, eller har du fulgt noen advokatserie på tv?
- Jeg fulgte sporadisk med på Lov og rett i LA da det startet, også så jeg litt på Ally Mc Beal, ellers ser jeg veldig lite på fjernsyn.
Hvordan bor du?
- I stor enebolig hvor det er rotete nok til å være hjemmekoselig.
Hvilken paragraf er favoritten?
- Jeg, som mange andre, er glad i den som omhandler fradrag for utgift til inntektservervelse.
Har du selv benyttet deg av denne paragrafen?
- Ikke så veldig mye, men det har skjedd.
Foretrekker du øl eller vin?
- Må jeg velge noe jeg må drikke resten av livet så blir det øl, for det er så godt for tørsten.
Forsøksrotter giljotineres for å forstå epilepsi bedre, andre får elektroder operert inn i hjernen. Og så var det Pink Floyd-rottene med over 7000 visninger på Youtube – i forskningens navn.
De vil gjøre en forskjell, styrke CVen og realisere seg selv. Mengder av unge strømmer til fattige land for å hjelpe. Frivillighetsturisme er i sterk vekst, men useriøse aktører kan skade både barn og lokalsamfunn.
«Trent kropp gir makt». Avisoverskriften stikker deg i den litt for slappe magen. Skal du lykkes, må du trene. Bølgen av trening er over oss, og for noen blir den det viktigste i livet.