Annonse

annonser i Universitas

Venstres gedigne snuoperasjon

Siden det nettopp er Ola Elvestuen og Venstre som har blokkert for studentboligbygging i Oslo, lukter det valgkampflesk lang vei når han nå vil ha studentboliger i Bjørvika.

I august i fjor fremmet SV et forslag om en helhetlig satsning på studentboliger i bystyret. Forslaget inkluderte en femårsplan for realisering av minst 2500 nye studentboliger innen 2014, og en forpliktelse om at kommunen skulle tilby tomter til redusert pris. Forslaget ble trenert, og ble ikke behandlet før i desember. Da det endelig ble behandlet ble forslaget nedstemt av Venstre, FrP, Høyre og Arbeiderpartiet. I merknaden til saken fraskrev de fire partiene seg ansvaret og understrekte at «det er staten og samskipnaden som har ansvaret for utbygging av studentboliger og studentvelferd».

SV ønsker å satse på studentboliger, og mener at kommunen også har et ansvar for bygging av studentboliger. Derfor har vi i bystyret fremmet forslag om en kommunal satsning og i regjering fått bygget historiske 1300 studentboliger. Problemet for studenter i Oslo er at et H/FrP-byrådet støttet av Venstre ikke har gjort nok for å skaffe studenter et sted å bo.

Når Elvestuen tre uker før valget har snudd 180 grader, har han null troverdighet. Vi håper likevel Elvestuen faktisk har snudd slik at han i fremtiden kan støtte SVs satsing på studentboliger. Men før vi ser handling er Venstre på ingen måte et troverdig studentboligparti.

Ingen kommentarer

Forhåndsvisning

Felt merket med * er obligatoriske.

Formateringskoder

**feit**
Gjør teksten feit
*utheving*
Uthever teksten
[ordbok](http://s0.no/1/)
Lager lenka ordbok
> Tekst
Siterer teksten

Skriver du inn epost-adresse, får du epost ved svar. Adressa blir ikke publisert.

Sett deg inn i våre debattregler før du skriver en kommentar.

10 siste saker i lesarbrev

Digitale fotspor

Nettet har gjort meg til en utålmodig leser, skriver Warsan Ismail.

Hva er kvalitet i utdanningen?

Muligens bidrar også manglende kunnskapsoversikt til at enkelte universiteter blir monomane innenfor visse områder, og kun opptatt av det man er god på, skriver Ove Vanebo.


Flere saker fra lesarbrev »