Annonse

annonser i Universitas

Hva Universitas «mener»

I Universitas´ debattsider forrige uke fremkommer det noen påstander om hva Universitas som avis mener om bachelorgraden. Fysikkstudent Ivar Staurseth spekulerer i hva som er avisens «offisielle policy», og våre studentrepresentanter i universitetsstyret, Jomar Talsnes Heggdal og Ingvild Brox Kielland, henter eksempler fra både filosofien og fotballverdenen for å illustrere hva Universitas «mener».

Hva mener så Universitas om bachelorgraden? Fint lite. Det vil si: I Universitas har vi et skille mellom den meningsbærende journalistikken og den nøytrale journalistikken. På kommentarplass vil den enkelte journalist utbasunere sine meninger og fremføre egne argumenter. Dette er altså ikke avisens meninger som sådan, og teksten har derfor den kjekke og informative headingen «Kommentar». Sjangeren finner man også i andre aviser.

At vårt kommentarstoff leder til debatt er bra, men debatten blir nok bedre av at det siktes i riktig retning før en fyrer av fra hoften. Dersom Heggdal og Kielland er misfornøyd med vår dekning av nevnte sak, er det nyttigst om de klart skiller mellom vår dekning på kommentarplass og nyhetsplass før de bestemmer seg om de er hissige på en journalist eller hele avisen. Forsøket på å fremstille Universitas som en partisk dommer og/eller Venstrealliansens radikale tvillingbror, er både uelegant og usant.

Ingen kommentarer

Forhåndsvisning

Felt merket med * er obligatoriske.

Formateringskoder

**feit**
Gjør teksten feit
*utheving*
Uthever teksten
[ordbok](http://s0.no/1/)
Lager lenka ordbok
> Tekst
Siterer teksten

Skriver du inn epost-adresse, får du epost ved svar. Adressa blir ikke publisert.

Sett deg inn i våre debattregler før du skriver en kommentar.

10 siste saker i lesarbrev

Digitale fotspor

Nettet har gjort meg til en utålmodig leser, skriver Warsan Ismail.

Hva er kvalitet i utdanningen?

Muligens bidrar også manglende kunnskapsoversikt til at enkelte universiteter blir monomane innenfor visse områder, og kun opptatt av det man er god på, skriver Ove Vanebo.


Flere saker fra lesarbrev »