Annonse

annonser i Universitas

Stein i glasshus fra Høyre

Ine Marie Eriksen Søreide går til angrep på regjeringen i et innlegg i Universitas den 20. august. Det virker som om både korttids- og langtidshukommelsen til Søreide svikter. At en stortingsrepresentant fra Høyre anklager Regjeringen for mangelfull bygging av studentboliger blir å kaste stein i glasshus.

Her en noen fakta Søreide «glemte» å få med i sitt innlegg.

# Regjeringen har hittil bygd flere studentboliger på tre år enn den forrige regjeringen gjorde i hele sin periode.

# I 2001 ble det bygget over 900 studentboliger med Ap i regjering. Tallet sank dramatisk under den forrige regjeringen, men er nå på vei opp igjen. Over 600 boliger vil bli bygget i år # Vi bygger flere studentboliger i år enn i fjor. Blant annet fordi vi økte kostnadsgrensen.

Så skal jeg være den første til å innrømme at vi fortsatt har en lang vei å gå, og at dette ikke er nok. Vi er nødt til å bygge flere studentboliger, og regjeringen er godt i gang. Jeg står fast ved målet om minst 1000 nye studentboliger i året, og jobber aktivt for at dette skal realiseres. Så får vi se når budsjettet legges frem om vi kommer helt dit allerede neste år. Uansett er det en viktig prioritering for denne regjeringen å bygge flere studentboliger. Jeg forstår at studentene selv er utålmodige, og det er forståelig og bra at de maser på oss. Men at Søreide og Høyre skal fremstå med rak rygg blir søkt.

Ingen kommentarer

Forhåndsvisning

Felt merket med * er obligatoriske.

Formateringskoder

**feit**
Gjør teksten feit
*utheving*
Uthever teksten
[ordbok](http://s0.no/1/)
Lager lenka ordbok
> Tekst
Siterer teksten

Skriver du inn epost-adresse, får du epost ved svar. Adressa blir ikke publisert.

Sett deg inn i våre debattregler før du skriver en kommentar.

10 siste saker i lesarbrev

Digitale fotspor

Nettet har gjort meg til en utålmodig leser, skriver Warsan Ismail.

Hva er kvalitet i utdanningen?

Muligens bidrar også manglende kunnskapsoversikt til at enkelte universiteter blir monomane innenfor visse områder, og kun opptatt av det man er god på, skriver Ove Vanebo.


Flere saker fra lesarbrev »