Annonse

annonser i Universitas

Kjære Ellingsrud

Jeg skriver dette som publikum ved Nasjonalbiblioteket i Drammensveien 42 fra en av de to publikumsterminalene som tilbyr internett.

I dagens samfunn har ikke alle tilgang til internett. Dette kan skape skiller mellom dem som har internett og dem som IKKE har internett.

Tilgang til elektronisk informasjon er viktig og jeg håper at du som ny rektor kan sørge for å åpne tilgangen til ekstern informasjon (dvs. andre sider enn bare under .uio.no) på terminalene som står utplassert i lobbyene i samtlige av Universitetets bygninger og terminalstuer.

Ikke alle studenter har tilgang til datamaskin hjemme.

Ikke alle studenter har tilgang til datamaskin på skolen.

Ikke alle studenter har tilgang til biblioteker.

Det er ingen begrensninger på hvilke sider som man kan laste ned på maskinene her. Det bør det heller ikke være på publikumsterminalene på Universitetet i Oslo. Både skrive- og lesetilgang er viktig.

Så, la oss starte med å gi høyest mulig grad av tilgang til elektronisk informasjon, multimediaarkiver, elektroniske gjengivelser av lyd, foto, videoopptak, og ikke minst publikasjoner fra Universitetet i Oslo og i resten av det akademiske systemet.

Jeg håper at du bringer denne saken opp til drøftelse i Kollegiet.

Ingen kommentarer

Forhåndsvisning

Felt merket med * er obligatoriske.

Formateringskoder

**feit**
Gjør teksten feit
*utheving*
Uthever teksten
[ordbok](http://s0.no/1/)
Lager lenka ordbok
> Tekst
Siterer teksten

Skriver du inn epost-adresse, får du epost ved svar. Adressa blir ikke publisert.

Sett deg inn i våre debattregler før du skriver en kommentar.

10 siste saker i lesarbrev

Digitale fotspor

Nettet har gjort meg til en utålmodig leser, skriver Warsan Ismail.

Hva er kvalitet i utdanningen?

Muligens bidrar også manglende kunnskapsoversikt til at enkelte universiteter blir monomane innenfor visse områder, og kun opptatt av det man er god på, skriver Ove Vanebo.


Flere saker fra lesarbrev »