Annonse

annonser i Universitas

Oktoberfest

Lørdag er ikke Chateau Neuf lenger en del av Oslo, men en utstrakt del av forbundsrepublikken Tyskland. Arrangør Heine Strømme lover pils og Bratwurst.

FOTO: Robin Røkke Johansen

- Hva er egentlig Oktoberfest?

- Oktoberfest er en feiring av tysk ølkultur og norsk fyll. Folk sitter skulder til skulder på langbord og hiver innpå.

- Man kan ikke leve utelukkende på øl en hel dag, og åpningstiden er skrekkelig lang. Vil det bli anledning til å kjøpe noe Sauerkraut og Wienerschnitzel, eventuelt noe Apfelstrudel?

- Strudel blir det nok ikke, men det var et godt forslag. Det vil derimot bli servert Bratwurst og Sauerkraut, raffinert tysk husmannskost. Vi dropper Wienerschnitzel i denne omgangen.

- Sehr gut. Leser forresten på nettet at Haddaway kommer. Hva er forbindelsen mellom 90-tallets dance-konge og Oktoberfest?

- Han er halvt tysk! Husker ikke om moren eller faren er fra Trinidad og Tobago, men en av dem er i hvert fall tysk. Han kom til landet da han var syv år. Vi har prøvd iherdig å få han til å synge «What is Love?» på morsmålet, men managementet hans mente at det ville bli litt kronglete.

- Har dere et ekte ompa-orkester med Läderhosen og runde mager?

- Ja?

- Vil disse fungere som backup-band for Haddaway?

- Nei, de skal bare varme opp. De spiller tyske slagere helt til Haddaway går på.

- Vil tyske utvekslingsstudenter komme gratis inn, eventuelt få status som æresgjester?

- Gratis inngang går nok ikke, men vi har egne rom der tyskere og andre elitedrikkere kan sitte og nyte ølen sin med likesinnede.

- Sunne øldrikkende studenter burde ha en veldig god grunn for å utebli: Kan du komme på én?

- Vi kommer til å ha billig øl, så hvis du har skikkelig lyst til å svi av masse penger på byen i helgen, er nok ikke Oktoberfest på Betong noe for deg.

Mer info på www.studentersamfundet.no

Ingen kommentarer

Forhåndsvisning

Felt merket med * er obligatoriske.

Formateringskoder

**feit**
Gjør teksten feit
*utheving*
Uthever teksten
[ordbok](http://s0.no/1/)
Lager lenka ordbok
> Tekst
Siterer teksten

Skriver du inn epost-adresse, får du epost ved svar. Adressa blir ikke publisert.

Sett deg inn i våre debattregler før du skriver en kommentar.

10 siste saker i kultur

Pensumekspressen

To dager til eksamen? Slapp av. Universitas hjelper deg!

Studium: Musikkpedagogikk Hvor: Norges musikkhøyskole Oppgave: Arbeidslivskompetanse. En kvalitativ studie om syn på arbeidslivskompetanse innen høyere musikkutdanning med fokus på jazz og rytmisk utøving

Taus kunnskap

Silje Ræstad Karlsen mener musikkstudenter ikke får nok hjelp til å klare seg etter studiene. Musikerne bør se til BI for hjelp.

Vil ikke skifte takt

Gøte Strindler fikk i forrige uke jobben som ny Radio Nova-redaktør. Han satser på å underholde tyske trailersjåfører også til neste år.

Skrevet, sensurert, arkivert – og glemt

Selv om masteroppgaver kan være en god kilde til kunnskap, er det veldig få som leser dem. Det ønsker blant andre Manifest Analyse å gjøre noe med.

Formidlingsproblemet

Forskere og journalister har noe å lære av narkolangere, mener BBC-journalist og genetikk-ekspert Adam Rutherford.

Ute av Blitzregnet

Brannbomber kastet av nynazister og store gateslag er ikke lenger hverdagskost. Når Blitz feirer 30 år er det gatefest med vegetariske grillspyd som står på menyen.

Det hjemløse argumentet

Ekspertene forteller oss hva som er rett og galt. Er det plass til argumentasjon mellom påstandene?

STUDIUM: Peace and conflict studies (Pecos) HVOR: Samfunnsvitenskapelig fakultet, Universitetet i Oslo OPPGAVE: De libyske opprørerne: Med medier som våpen

Mellom mot og militser

I Libya organiserte hundrevis av frivillige seg, og brukte mediene som våpen i kamp mot Gaddafi. Amund Bakke Foss dro til Benghazi for å forske på mediestrategene.

–Ekspertveldet er et demokratisk problem

I det som av noen omtales som et sirkus, av andre som en oppvisning i journalistikk på sitt beste, spiller ekspertene en viktigere rolle enn noen gang.

¡Viva la Revolución!

Immortal Technique var nær ved å fullføre college – hadde han bare ikke havnet i fengsel. Konsertene hans er kjent for å være halvt hiphop-show og halvt politikkforelesning.


Flere saker fra kultur »