Annonse

annonser i Universitas

Hest er best

HestAv: Kakkmaddafakka Plateselskap: Bubbles

Om du er en pretensiøs og kjedelig forkjemper for musikalsk seriøsitet kan du like gjerne se bort med en gang. Kakkmaddafakka er ikke noe for deg, som du kanskje allerede har skjønt ut fra navnet.

Bergensfenomenet Kakkmaddafakka er en gjeng med flinkiser, som ved hjelp av tant og fjas og tjo-hei har blitt noe i nærheten av et kultband – mest kjent for utrolig livlige konserter. Hest, som i følge albumets praktiske ordliste betyr fest, handler mye om, ja, nettopp fest. Eg e så jævla drø sø / Eg va så jævla ute i går / Oh-å oh-å, er hva du kommer til å synge når albumet er ferdig. I avslutningslåta «Drø Sø» (fyllesyk) viser de hva Kakkmaddafakka handler om. Flinkisrølp. Morsomme, og til dels lite subtile tekster levert med stor overbevisning av musikere som helt sikkert er kompetente nok til å spille frijazz hvis de ønsker. Pianobegavelsen Jonas Nielsen er den mest fremtredende av instrumentalistene, og når han gis fritt spillerom er det naturlig å trekke paralleller til pianovirtous og meieribestyrer Ollvar O. Kleppvold i Flåklypa Grand Prix.

Det er også gjort plass til en sår ballade på Hest, men med tekstlinjen Is she oh / is she old enough for me er det det umulig å ikke trekke på smilebåndet av den også. På sitt andre album har Kakkmaddafakka klart å få med energien de utstråler live, og Hest kan fort komme til å bli en vorspielklassiker. Hvis du fortsatt er usikker – ta turen til U1 på Blindern førstkommende torsdag og la deg bli revet med av Norges morsomste band.

anderfje@universitas.no

Ingen kommentarer

Forhåndsvisning

Felt merket med * er obligatoriske.

Formateringskoder

**feit**
Gjør teksten feit
*utheving*
Uthever teksten
[ordbok](http://s0.no/1/)
Lager lenka ordbok
> Tekst
Siterer teksten

Skriver du inn epost-adresse, får du epost ved svar. Adressa blir ikke publisert.

Sett deg inn i våre debattregler før du skriver en kommentar.

10 siste saker i anmeldelser

Rusa på makroner

En dobbel sluttscene viser det beste og det verste med Et dukkehjem.

Litt lange timer

Kommer det et bredt spekter tekster ut av noenlunde like mennesker?

Øyeblikk av frihet

Selv med pensum under armen er øyhopping i Oslofjorden å anbefale.


Flere saker fra anmeldelser »