Annonse

annonser i Universitas

Julestemning med mening

Kvindelige studenters sangforeningArme jord ha jolefredLAWO Classics

For de som ikke vet det er Kvindelige Studenters Sangforening (KSS) det offisielle kvinnekoret ved Universitetet i Oslo, og de har laget en jule-CD der inntektene går til Flyktninghjelpen. En nobel gest, men den gjør at slakt av denne plata ville føltes omtrent som å spytte i vaffelrøra til de edle damene som steiker vafler til inntekt for Røde Kors på Samvirkelaget.

Ikke slik å forstå at plata fortjener slakt heller. Jeg kommer aldri til å grave noen dyp skyttergrav for å forsvare min fascinasjon for kormusikk, og i tillegg er det jo jul. Er det en tid på året der kormusikk faller på sin plass, så er det i desember.

Kvindene synger bokstavelig talt klokkerent, når de i sin versjon av Joleklokker over jorda åpner med klokkelyder uttrykket ved egen stemmeprakt. Andre kjente og kjære sanger som er representert på plata er Det lyser i stille grender, Deilig er jorden, Stille natt, Mitt hjerte alltid vanker og Det hev ei rose sprunge. Svetter du over bøkene på Blinderns lesesaler, vil jeg anbefale å (gjen)oppdage universitetets kvindekor på din portable audiospiller mens du tar en spasertur i Ullevål haveby og titter på julestjernene i vinduene. Kanskje svipper du innom Åpent Bakeri for å drikke kakao i vinduskarmen mens kvindestemmene synger myke toner inn i ørene dine. Kjøp deg en dose julestemning og gi en gave med mening til mennesker på flukt.
Plata kan kjøpes på www.gavermedmening.no

Ingen kommentarer

Forhåndsvisning

Felt merket med * er obligatoriske.

Formateringskoder

**feit**
Gjør teksten feit
*utheving*
Uthever teksten
[ordbok](http://s0.no/1/)
Lager lenka ordbok
> Tekst
Siterer teksten

Skriver du inn epost-adresse, får du epost ved svar. Adressa blir ikke publisert.

Sett deg inn i våre debattregler før du skriver en kommentar.

10 siste saker i anmeldelser

Rusa på makroner

En dobbel sluttscene viser det beste og det verste med Et dukkehjem.

Litt lange timer

Kommer det et bredt spekter tekster ut av noenlunde like mennesker?

Øyeblikk av frihet

Selv med pensum under armen er øyhopping i Oslofjorden å anbefale.


Flere saker fra anmeldelser »