Annonse

annonser i Universitas

Stor i Stockholm

Ane BrunA Temporary DiveDetErMine Records

Det er ikke lett å være visesanger i disse dager. Spesielt ikke hvis du er jente med sansen for melodiske, såre kjærlighetsviser og akustisk gitarspill. Det er jo så mange av dem. Og Ane Brun er en i rekken.

Molde–jenta har høstet gode kritikker i Sverige, blant annet for debutalbumet Spending Time With Morgan. Nå har visst tiden kommet for oppmerksomhet fra hjemlandet. Ane Brun har en stemme som sjarmerer lytteren i senk, vakker og feminin uten å bli sukkersøt og klissete. Musikken er som nevnt basert på lett gitarspill, akkompagnert med koring og strykere. Det veksles mellom visesang/pop og country i en enkel, men dynamisk sammensetning. «Rubber&Soul» og den mer country–aktige «My Lover Will Go», er ypperlige poplåter, som flere radiostasjoner vil elske.

Likevel, jeg ser ikke noen grunn til å gi ut noe som har vært gitt ut hundre ganger før. Ikke fordi det alltid er et poeng å være nyskapende, men det er helt nødvendig å ha et særpreget utrykk for at musikken skal skille seg ut. Plata er vakker og behagelig, men over lengre tid blir det for anonymt og intetsigende. Neste gang jeg får lyst til å høre såre kjærlighetsviser, blir det nok ikke fra A Temporary Drive.

Ingen kommentarer

Forhåndsvisning

Felt merket med * er obligatoriske.

Formateringskoder

**feit**
Gjør teksten feit
*utheving*
Uthever teksten
[ordbok](http://s0.no/1/)
Lager lenka ordbok
> Tekst
Siterer teksten

Skriver du inn epost-adresse, får du epost ved svar. Adressa blir ikke publisert.

Sett deg inn i våre debattregler før du skriver en kommentar.

10 siste saker i anmeldelser

Rusa på makroner

En dobbel sluttscene viser det beste og det verste med Et dukkehjem.

Litt lange timer

Kommer det et bredt spekter tekster ut av noenlunde like mennesker?

Øyeblikk av frihet

Selv med pensum under armen er øyhopping i Oslofjorden å anbefale.


Flere saker fra anmeldelser »