Annonse

annonser i Universitas

Energetisk

Gwen StefaniLove. Angel. Music. Baby.Interscope Records

FOTO:

52 minutter og 15 sekunder varer CD–en. Ikke mindre enn åtte produsenter har satt sitt preg. Vi snakker om solodebuten til Gwen Stefani, frontfigur i No Doubt.

Med seg på laget har sangeren et sammensurium av produsenter, blant disse finner vi den legendariske rap–guruen Dr. Dre og den dyktige Andre 3000 fra Outcast. Plata spenner fra pop til hip–hop til R’N’B til en antydning av rock alá eldre No Doubt–style, og de differensierte stilartene på albumet gjør det særs vanskelig å definere den.

Det er ikke lengre tvil; Stefani kan synge. Hun har en ren og klar stemme. Allerede på førstesporet «What you waiting for?», har hun satt stemningen. Låten oser av energi.

Andre låter som faller godt i smak inkluderer litt mindre energiske spor som «Cool» og «The real thing». Det er med disse Stefani beviser hun takler flere stilarter, og at hun har kontroll på kontinentet, i dette tilfellet over mer rolig, behagelig, balladelignende pop.

Godhitten «Long way to go» er produsert i samarbeid med Andre 3000, som i tillegg er gjestevokalist. Her er temaet antirasisme, og duoen spør hvilken farge kjærlighet har. En nydelig sang, både melodiøst og tekstuelt.

Love. Angel. Music. Baby. Er generelt sett et meget lovende album fra en overbevisende solo–artist.

Ingen kommentarer

Forhåndsvisning

Felt merket med * er obligatoriske.

Formateringskoder

**feit**
Gjør teksten feit
*utheving*
Uthever teksten
[ordbok](http://s0.no/1/)
Lager lenka ordbok
> Tekst
Siterer teksten

Skriver du inn epost-adresse, får du epost ved svar. Adressa blir ikke publisert.

Sett deg inn i våre debattregler før du skriver en kommentar.

10 siste saker i anmeldelser

Rusa på makroner

En dobbel sluttscene viser det beste og det verste med Et dukkehjem.

Litt lange timer

Kommer det et bredt spekter tekster ut av noenlunde like mennesker?

Øyeblikk av frihet

Selv med pensum under armen er øyhopping i Oslofjorden å anbefale.


Flere saker fra anmeldelser »