Annonse

annonser i Universitas

Hit–maskin på tomgang

NellySweat og SuitUniversal

Jeg undrer om Nellys suksess har gått ham til hodet. Mannen med 30 millioner solgte album og singler, en gryende skuespillerkarriere og sin egen energidrikk med det appetittlige navnet Pimp Juice, er nå historiens første rapper til å slippe to enkeltalbum samtidig. Resultatet akkurat så halvveis som fryktet.

På partyplata Sweat buldrer den ene Hot in Herre–låta etter andre ut av høytalerne. Jeg blir kjapt svett i ørene av Nellys gnålete syngerapping over pompøse synthproduksjoner. Når også tekstene er veldig uinteressante, er det like greit at gjestelista er så lang at sjefen sjøl så vidt slipper inn på sitt eget kjendisparty.

På Suit dempes belysningen og en øm Nelly serverer klamme kjærlighetsballader, før han avslutter nachspielet med en kjærlighetserklæring til barna sine på “Die For You”. Det låter ikke særlig troverdig.

Målet her er tydeligvis å presse flest mulig hits inn på to album. Fjortisjentene

sikkert kaste seg om halsen på hippop–helten, og det hender jeg også nynner med. Bigboi–produserte “She Don’t Know My Name” og de to The Neptunes–bidragene er for eksempel ålreite.

Med bare en håndfull greie låter er ”Sweatsuit” en dårlig investstering. Men kommer ikke Pimp Juice til Norge snart?

3 kommentarer

Geir Ove

Noen som vet hvordan jeg kan få tak i Pimp Juice her i Norge. Eventuellt hvordan jeg kan bestille fra utlandet???

Harald

link Her kan du kjøpe. Kjempegodt.

Geir Ove

Hei Harald.. Har du faktisk kjøpt Pimp Juice fra The Drink Shop??? Hvordan gjorde du det?? Jeg har prøvd denne linken. Men, det er ikke et alternativ å få kjøpe fra Norge.. Kun andre Europesike land.. Eventuelle forslag??

Forhåndsvisning

Felt merket med * er obligatoriske.

Formateringskoder

**feit**
Gjør teksten feit
*utheving*
Uthever teksten
[ordbok](http://s0.no/1/)
Lager lenka ordbok
> Tekst
Siterer teksten

Skriver du inn epost-adresse, får du epost ved svar. Adressa blir ikke publisert.

Sett deg inn i våre debattregler før du skriver en kommentar.

10 siste saker i anmeldelser

Litt lange timer

Kommer det et bredt spekter tekster ut av noenlunde like mennesker?

Øyeblikk av frihet

Selv med pensum under armen er øyhopping i Oslofjorden å anbefale.

Pilemil fra indieberget

Ingen skal beskylde Pilemil for å være uoriginal på sin nye konseptplate.


Flere saker fra anmeldelser »