Annonse

annonser i Universitas

Digg

CorvineCorvineKarisma/Tuba

For fem år siden var Corvine et hett navn innen norsk musikk. De ga ut EP’en Nova som lå ti uker på VG-lista, og de hadde flere låter inne på A-lista til Petre. Men så brøt de plutselig med plateselskapet EMI, og siden har det vært stille fra bergensbandet. Inntil nå.

Den salige blandingen av dempet pop og eksperimentell rock sammen med elementer fra elektronika som gjennomsyrer plata er skikkelig digg å høre på. Dette er ikke plata man setter på på vorspiel eller danser til på byen. Nei, dette er plata man setter på på nachspiel, eller kanskje enda bedre; dagen derpå. Når du har lyst til å høre på noe lett og avslappende, men som samtidig klarer å feste seg, er denne plata bortimot perfekt.

Låtmaterialet på plata er jevnt over meget bra, og plata vokser seg større for hver gjennomlytting. To høydepunkter er den fengende og rare «Lnj», og «Souma» som minner om noe Nils Petter Molvær kunne ha laget. Stemningen på plata er mystisk og drømmende, og det virker som om musikken er laget kun med det formål; å få lytteren til å kunne slappe helt av. Det lykkes også bandet for det meste med.

Dette albumet vil sannsynligvis ikke bli noen storselger, og det virker heller ikke som om det har vært målet. Men for de som finner frem til denne plata vil den være gull verdt.

Ingen kommentarer

Forhåndsvisning

Felt merket med * er obligatoriske.

Formateringskoder

**feit**
Gjør teksten feit
*utheving*
Uthever teksten
[ordbok](http://s0.no/1/)
Lager lenka ordbok
> Tekst
Siterer teksten

Skriver du inn epost-adresse, får du epost ved svar. Adressa blir ikke publisert.

Sett deg inn i våre debattregler før du skriver en kommentar.

10 siste saker i anmeldelser

Litt lange timer

Kommer det et bredt spekter tekster ut av noenlunde like mennesker?

Øyeblikk av frihet

Selv med pensum under armen er øyhopping i Oslofjorden å anbefale.

Pilemil fra indieberget

Ingen skal beskylde Pilemil for å være uoriginal på sin nye konseptplate.


Flere saker fra anmeldelser »