Gode dyreråd dyre
Flere av universitetets dyr står i fare for å avlives etter at Mattilsynet fant at forholdene for dyrehold er utilfredsstillende.
- Men det verste av alt var at vi fant en elefant i skrivebordsskuffen på rektors kontor. Jeg aner ikke hvordan han fikk den inn der, men det er IKKE godkjent dyrehold, tordner Mattilsynets Tora Termin.
Får på pungen
Etter at Studentparlamentet ba Arbeids- og inkluderingsdepartementet om å fjerne arbeidsgebyret for utenlandsstudenter, valgte AID heller å øke det med 37,5 prosent.
- Dessverre kom forespørselen fra Studentparlamentet på Bakvendtdagen, da ja betyr nei og opp er ned. Det var veldig synd, forklarer departementsråd Roger Pølse-Hanssen.
Strykende resultat
Til tross for tiltak, er stryktallene på fagprøven for leger fra utenfor EØS-området fortsatt enorme.
- Jeg skjønner ikke dette. Jeg som har oversatt testen til utenlandsk og alt mulig, sier prøvekoordinator Knut Gordimer.
Finner løsninger
Norsk Studentunion sliter med å få utbetalt penger for sitt arbeid med å dele ut reklamekladdebøker til studenter.
- Men for å dekke inn underskuddet, har firmaet tilbudt oss en ny avtale om å dele ut gratis NSU-crack ved semesterstart. Mye bedre profittmargin, sier NSU-leder Jens «Abstinens» Maseng.
UNIVERSITAS om 25 år
- Hvis jeg hadde ant at arbeidsgebyret var SÅ høyt, ville jeg bare gitt blaffen i hele 7-eleven, sier økonomistudent Freedom Otieno.
(Hentet fra saken «Fikk jobb, Kenya konkurs»)
UNIVERSITAS om 50 år
Superhelten Rektormann er i harnisk etter at Mattilsynet tirsdag vedtok at alle dyr ved Universitetet skal avlives. - Hvordan skal vi bekjempe Øystein Djupedals hjerne uten hjelp fra Mikkel Gaupe og de hvite musketerene, sier Rektormann.
(Hentet fra saken «- Milde måltall, Prorektor-gutt!»)















