Lider for kunsten
Studenter ved Kunsthøgskolen er i harnisk etter å ha blitt stuet inn på en trekkfull byggeplass hvor det regner gjennom taket. Men ledelsen ser ikke problemet.
- Vaktmesteren kaller installasjonen «Takets vederkvegende forgjengelighet». De jevnlige kalddusjene er ubehagelige, men helhetsinntrykket er riktig sublimt, sier professor i figurativ kunst Per Tensiøs.
Ingen geit
Veterinærhøgskolestudenter er i harnisk etter at skolebøkene deres ender i søppelsekker hvis de ligger på lesesalen over natta. Men ikke alle er like misfornøyde.
- Det er litt upraktisk, men det er bedre enn da de bare slapp løs geita i lesesalen etter stengetid, sier veterinærstudent Anita Dyregrov.
Inn med de gamle
Flere ungdomspartier tar nå til orde for at også studenter over 30 skal få kollektivrabatt. Dette vekker noe interesse blant eldre politikere. - Billig t-bane, sier du? Kanskje jeg skulle melde meg opp i ex.phil likevel, sier kunnskapsminister Øystein Gasspedal.
Raser mot ringing
Studenter sliter med å komme gjennom på Lånekassens hjelpetelefon. Lånekassen anerkjenner at dette er et problem.
- I tillegg sliter jeg med en konstant ringing i ørene. Lurer på hva det kommer av, sier kundebehandler i Lånekassen Anton Suhr.
UNIVERSITAS om 25 år
Studenter ved Kunsthøgskolen er i harnisk etter at det er avslørt at det de trodde var en skole, i virkeligheten var en illegal skofabrikk. - Jeg trodde jeg deltok i performance-stykket «Futteral for fot». Isteden ble jeg brukt av storkapitalen, sier en gråtkvalt kunststudent.
(Hentet fra saken «Skulptur var sko»)
UNIVERSITAS om 50 år
Etter det Universitas erfarer, skal raseringen av Veterinærhøgskolen skyldes en rasende students protest mot skolens strenge «ingen bøker på lesesalen»-politikk.
(Hentet fra saken «Slapp løs bionisk geit»)














